AcasăCS DinamoVictorie foarte grea in campionat

Victorie foarte grea in campionat

Echipa de handbal a revenit în această seară în Liga Națională de Handbal, după pauza competițională prilejuită de meciurile echipelor naționale.

Xavi Pascual anunță după victoria cu Porto că cel mai important meci este cel cu Baia Mare, înainte de duelul cu PSG. Baia Mare este un adversar istoric al echipei noastre, singura echipă care ne-a administrat o înfrângere în sezonul trecut de campionat.

Nici de această dată nu a fost un meci ușor, Dinamo s-a impus cu dificultate în deplasare la Baia Mare. 14-14 a fost scorul la pauză, dar Dinamo s-a impus în partea a doua la un gol diferență, 32-31. Cel mai bun marcator dinamovist a fost Lazăr Kukic, autor a 7 goluri.

Dinamo are parcurs perfect în campionat, dar urmează marele duel cu PSG din Liga Campionilor, miercuri seară, în sala polivalentă.

Se anunță infern la meciul cu PSG!

„Șapte zile până la marele meci cu PSG Handball. Doar 1.000 de bilete au mai rămas la vânzare! Peste o săptămână avem din nou întâlnire cu handbalul de top din EHF Champions League. La București vine echipa superlativelor, PSG Handball, campioana Franței, cea mai bogată echipă din competiție: buget anunțat la începutul sezonului de 16,365 milioane euro.

Se anunță din nou o atmosferă de zile mari, pentru că 4000 de locuri sunt deja ocupate. Mai sunt doar 1000 de bilete la vânzare, care mai mult ca sigur se vor epuiza până la startul jocului. Noi suntem siguri că meciul se va disputa cu o sală arhiplină (record de asistență pentru acest sezon). Împreună suntem mai puternici”, transmit cei de la CS Dinamo.

Adversarele lui Dinamo din cea mai importantă competiţie continentală sunt PSG Handball, SC Magdeburg, GOG, FC Porto, Telekom Veszprem, Orlen Wisla Plock şi HC Zagreb.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare