Victorie de exceptie reusita de DINAMO!

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a reusit in aceasta seara sa invinga una din candidatele le titlul de campioana, BC SCU Sibiu.

Pana la partida din aceasta seara, Dinamo cedase la limita impotriva primelor doua clasate, UBT Cluj si CSM Oradea, desi dupa evolutia meritam victoria. Astazi Dinamo a intalnit echipa de pe locul 3, BC SCU Sibiu, care era in mare forma, tocmai invinsese categoric in deplasare pe Cluj.

Dinamo insa a fost o nuca tare pe durata intregii partide si pe final am dovedit foarte multa maturitate si ne-am impus la un punct diferenta, 79-78!!! Jeremic 23 p, Milutinovic 15 p, Andrei 14 p si Masters 9 p au fost principalii marcatori ai lui Dinamo.Este absolut remarcabil faptul ca echipa noastra, desi dispune de un buget net inferior echipelor aflate pe podium, reusim sa evoluam de la egal la egal contra lor.

Echipa noastra se apropie de locul 4 si in urmatoarele doua etape de campionat intalnim pe Steaua si Timisoara, avand posibilitatea de a urca in fata rivalilor. Pana atunci insa urmeaza Final Four-ul Cupei Romaniei, unde Dinamo va intalni pe Oradea in semifinale. Meciul se va disputa duminica, de la ora 15:15, in sala Horia Demian din Cluj!

BRAVO, BAIETI!

loading...

Lasă un răspuns