Victorie, dar sunt și probleme

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo II a jucat ieri în etapa cu numărul 6 a ligii a treia.

Al patrulea meci pe teren propriu din acest sezon a adus și prima victorie a băieților noștri în actuala stagiune. După o înfrângere în prima rundă cu Progresul și două rezultate de egalitate cu Academica Clinceni II și Rapid București II, a venit și prima victorie pe teren propriu pentru băieții lui Sorin Colceag.

Acesta nu a fost pe bancă ieri, a urmărit meciul din tribună. A fost un meci împotriva unei echipe artăgoase, care ne-a pus multe probleme în meciul de ieri, o partidă extrem de echilibrată. Golul lui ”Ely” Ionescu din prima repriză a decis soarta meciului, al doilea gol în două partide pentru mijlocașul de bandă, care a început ceva mai greoi sezonul, dar care a marcat și etapa trecută la Albota, cu Argeș II. Oaspeții au lovit de două ori, am avut și noi o bară în partea a doua, astfel că îl putem considera un meci reușit, însă am remarcat din nou o problemă în jocul echipei noastre.

Așa cum s-a întâmplat și în meciul cu Rapid II, pe final de meci,în special ultimele 20 de minute de joc, din punct de vedere fizic am cedat cu totul, nu cred că mai este întâmplare, ne-am retras extrem de mult și i-am lăsat să vină peste noi. E îmbucurător faptul că am câștigat, dar mai sunt multe lucruri de pus la punct.

​Primul 11 trimis în teren: Petrișor- Stelea, Tapurin, Tone, Mitran, Bordusanu, Ionescu, Măgureanu, Floarea, Spînu, Curea

Rezerve: Chioveanu, Sutru, Grigore, Hîldan, Turcin, Iordache. Au intrat: Sutru, Grigore, Turcin, Hîldan și Iordache

 

loading...

Lasă un răspuns