AcasăEditorialVictorie convingătoare, am umilit rivalii

Victorie convingătoare, am umilit rivalii

Dinamo II a jucat în această după-amiază în deplasare cu Fcsb II, în etapa a VII-a din Liga a III-a.

După un început ezitant, cu două înfrângeri la rând, cu același scor, 0-2, cu Progresul Spartac și Real Bradu, Dinamo II a început să dea semne de revenire cu Clinceni II și Rapid II. Ultimele două meciuri, cu Argeș II și Unirea Bascov au adus primele două victorii ale sezonului și treptat echipa noastră a început să urce în clasament.

Dinamo era pe locul 6 înainte de meciul din această după-amiază cu Fcsb II, cu 8 puncte și ne-am apropiat de zona de play-off, fiind la 3 puncte de Bradu și Rapid II. Adversarii de astăzi erau mult mai jos în clasament, la egalitate cu Argeș II pe ultima poziție. Anul trecut s-au bătut la promovare, dar anul acesta au trimis o mare parte dintre jucătorii tineri la Unirea Constanța, în liga secundă.

Dinamo s-a impus cu un convingător scor de 3-0, Cătălin Măgureanu a reușit o dublă, iar a treia reușită a venit în urma unui autogol! 

Primul 11: Fara-Stelea-Pavel-Dudea-Mitran-Floarea-Constantin-Borcea-Ionescu-Măgureanu-Curea

După acest al treilea succes la rând, Dinamo ajunge la 11 puncte și avem șanse bune să continuăm seria victorioasă în runda următoare, când întâlnim pe teren propriu pe Flacăra Moreni, meciul urmând să se joace cel mai probabil vineri, de la ora 15:00, iar Radio Dinamo1948 va transmite meciul.

Programul optimilor de finală ale Cupei României

Între 26 și 28 octombrie se vor juca meciurile din faza optimilor de finală ale Cupei României, sezonul 2021-2022.

Toate partidele vor fi transmise live pe Digi Sport, Look Sport și Telekom Sport. Iată programul complet:

Marți, 26 octombrie

  • ACSO Filiaşi – AFC Hermannstadt, ora 15:00
  • Gaz Metan Mediaş – Chindia Târgovişte, ora 18:00
  • Dinamo – Fotbal Club Argeş, ora 21:00

Miercuri, 27 octombrie

  • Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova, ora 18:00
  • FC Voluntari – FCSB, ora 21:00

Joi, 28 octombrie

  • FC Buzău – Dunărea Călăraşi, ora 15:00
  • U Craiova 1948 – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, ora 18:00
  • Politehnica Timișoara – FC Rapid 1923, ora 21:00
loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare