Victorie categorică împotriva rivalilor! Marcatorii lui Dinamo

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Echipa U19 este calificată în play-off-ul Ligii Elitelor și formația noastră țintește calificarea în finală în acest sezon, după dezamăgirea din sezonul trecut.

Având o generație cu mult potențial, Dinamo se anunță una dintre echipele care se bate pentru supremație la nivelul U19.

Dinamo U19 a întâlnit astăzi pe Fcsb, într-un duel extrem de important pentru echipa noastră. Dinamo ocupa locul 2 înainte de disputa cu rivalii, cu 28 de puncte, Fcsb avea cu 3 mai puține, dar și cu un joc mai puțin.

Echipa noastră s-a impus de o manieră convingătoare, cu scorul de 5-2. Avem și primul 11 trimis în teren de Gică Mihali:

12. Oncescu – 39. Ionescu, 27. Țone, 5. Țapurin(20. Pavel), 35. Amzar(32. Șutru) – 15. Constantin, 8. Stan – 99. Bordușanu, 7. Delciu(6. Floarea), 75. Grigore(17. Zamfir) – 9. Curea(22. Vioiu)

Marcatorii lui Dinamo: Bordusanu de două ori, Amzar, Curea, Delciu

Dinamo astfel se menține pe locul 2, în spatele celor de la Farul Constanța, iar generația lui Curea, Amzar și Bordusanu speră să poată câstiga campionatul, după o pauză de 5 ani.

Măsura absurdă a fost corectată! Spectatorii revin pe stadion indiferent de oră

În ultimele decizii luate DSU referitoare la întoarcerea fanilor pe stadion, era și o măsură ridicolă, prin care accesul pe stadion se putea face până la ora 21:00.

Însă acum s-a revenit asupra deciziei și practic fanii pot veni la meciuri, indiferent de ora disputării.

Raed Arafat, șeful Departamentului pentru Situații de Urgență, a anunțat că măsura este valabilă pentru toate meciurile de fotbal care se termină după ora 21:00.S-a discutat de meciurile de fotbal, că încep la ora 20 şi se termină mai târziu de ora 21, pentru persoanele care se întorc acasă.

,,În discuţia pe care am avut-o acum, s-a hotărât ca persoanele respective pot arăta chiar biletul lor de la meci şi să spună că se întorc de la meci, că sunt pe drum acasă. Şi asta este hotărârea, nu trebuie alte modificări în legislaţie.

Ministerul de Interne va trimite o instrucţiune la organele de control ca să ştie de acest lucru. Nu sunt meciuri în fiecare zi, sunt puţine şi se va aplica această regulă ca la întoarcerea acasă persoana arată biletul de la meci şi că este pe drum către casă dacă a depăşit ora limită”, Raed Arafat conform GSP

REDNIC ARE NEVOIE DE FANI!

Rednic așteaptă fanii să revină pe stadion, mai ales că antrenorul dinamovist a spus că anul trecut, echipa nu s-ar fi salvat dacă nu erau fanii alături de echipă:

,,Dacă revin fanii, hai să punem meciurile de la 3, 5 sau 7, ca să prindă omul tot meciul.  Dacă nu se implicau suporterii și financiari, că prezență în tribună, să pună presiune pe jucători, nu cred că ne salvam”, a spus Rednic în cadrul conferinței de presă.

loading...

Lasă un răspuns