Vești bune după victoria cu Tunari

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

În finalul partidei, fanii dinamoviști s-au speriat.

Dinamo a câștigat fără probleme duelul cu CS Tunari din turul 3 al Cupei României, un meci în care Dinamo a controlat ostilitățile și echipa noastră a marcat de trei ori, prin Nelut Roșu, Ahmed Bani și Alexandru Pop.  „Câinii” au bifat cea mai categorică victorie din acest sezon pe terenul lui CS Tunari. Neluț Roșu a deschis scorul în minutul 15, iar Ahmed Bani și Alex Pop au mai marcat în repriza a două, în minutul 62, respectiv 89.

Însă în finalul partidei ne-am speriat cu toții în momentul în care Filip Dujmovic a cerut schimbare și a părut că s-a accidentat destul de grav la gleznă, după o intervenție în care a aterizat greșit.

Din informațiile RD1948, accidentarea portarului sârb, titular la Dinamo începând cu runda cu numărul 4, nu este deloc gravă și cel mai probabil el va fi în poartă în partida cu Buzău, care se va juca duminică de la ora 11:00!

,,Istoria ne obligă să mergem până în fazele finale. Mă bucur că echipa a avut o reacție extrem de bună după dezamăgirea provocată de înfrângerea cu Steaua” Ovidiu Burcă

REZULTATELE ÎNREGISTRATE ÎN CUPA ROMÂNIEI

CSM Reșița – Politehnica Timișoara 2-0
CSM Flacăra Moreni – CSA Steaua 2-2 (3-5 d.l.d.)
CSM Satu Mare – CS Minaur Baia Mare 1-2
CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud – FC Unirea Dej 0-0 (3-2 d.l.d.)

CS Ocna Mureş – CS Unirea Ungheni 2018 1-1 (4-1 d.l.d.)
ACS Flacăra Horezu – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2-3
AFC Dunărea 2005 Călărași – AFC Unirea 04 Slobozia 1-5
CS Afumați – Metaloglobus București 0-0 (2-0 d.l.d.)

CS Blejoi – Gloria Buzău 0-4
Axiopolis Cernavodă – AFC Unirea Constanța 3-1
CS Viitorul Ianca – ACS Suporter Club Oțelul Galați 1-3
ACS SR Municipal Braşov – CSC 1599 Șelimbăr 0-3
ACS KSE Târgu Secuiesc – Fotbal Club Brașov 0-5

CS Ştiinţa Miroslava – Politehnica Iași 1-3
Foresta Suceava – CS Dante Botoșani 2-1
CS Tunari – SC Dinamo 1948 București 0-3

CS Şoimii Lipova – CS Lotus Băile Felix 3-1
CSC Ghiroda și Giarmata Vii – SC Fotbal Club Ripensia Timișoara 0-2
CS Avântul Periam – CSC Dumbrăvița 0-1
CSM Jiul Petroşani – CSM Deva 0-0, 3-0 după prelungiri

CSO Petrolul Potcoava – CSM Slatina 1-3
CSM Alexandria – AFC Progresul 1944 Spartac 2-1
SC Popești-Leordeni – CS Concordia Chiajna 0-0, 0-0, 4-5 la penalty-uri

Faza următoare este Play-off, programată pe 29 septembrie, când vor fi intra în competiție și primele cluburi de Liga 1! Tragerea la sorți pentru faza următoare va avea loc vineri, 16 septembrie, ora 12:00.

loading...

Lasă un răspuns