AcasăStiri DinamoVali Lazar, jucatorul lunii octombrie! Felicitari, Vali!

Vali Lazar, jucatorul lunii octombrie! Felicitari, Vali!

Valentin Lazar traverseaza fara doar si poate cea mai buna perioada a carierei si acest lucru este ilustrat de cifrele sale din acest sezon.

Mijlocaşul „câinilor roşii” a devenit Fotbalistul lunii octombrie în concursul organizat de Digi Sport! Lupta a fost strânsă, iar dinamovistul a câştigat doar pentru că a luat puncte de la toate cele cinci categorii de votanţi.

Llullaku, golgheterul la zi al primei divizii, cu 12 reuşite, a avut şi el o perioadă fantastică. A ieşit pe locul 1 după numărul de voturi primite de la antrenori, căpitani şi redacţia Digi Sport şi s-a clasat pe 3 la InStat Footbal. Lazăr a fost pe 3 după voturile căpitanilor, al cititorilor şi al redacţiei Digi Sport, pe 2 la InStat şi pe 5 la antrenori.

Ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de mijlocaşul CFR-ului, Filipe Nascimento, iar pe 4 şi pe 5 au fost câte doi fotbalişti.