AcasăStiri DinamoUPDATE: Mobilizare incredibilă pentru meciul cu Oțelul!

UPDATE: Mobilizare incredibilă pentru meciul cu Oțelul!

Dinamo se pregătește de un duel extrem de important în play-offul ligii secunde.

Dinamo se pregătește de un duel extrem de important în play-offul ligii secunde.

Echipa antrenată de Oțelul Galați este adversara noastră vineri seară, pe stadionul ,,Arcul de Triumf” și un succes al favoriților noștri ne-ar apropia la un singur punct de locul care asigură promovarea directă în prima ligă.

Ieri au fost puse în vânzare biletele și în momentul de față avem SOLD-OUT în PCH, așadar toate premisele să fie o atmosferă infernală, un vacarm, așa cum spuneai cei de la Oțelul, prin vocea lui Cristi Munteanu.

În total mai sunt mai puțin de 2000 de bilete disponibile, din ce ne-au informat cei din club, la T2 sectoarele centrale sunt aproape sold-out și ele, în curând vor fi epuizate biletele în zona centrală la T2, cele mai multe bilete disponibile sunt la T1, dar pe măsură ce ne vom apropia de ora de start, cu siguranță ne vom apropia de sold-out în tot stadionul.

Gălățenii înainte de meciul cu Dinamo: ,,Va fi vacarm!”

Echipa antrenată de Dorinel Munteanu, antrenor care nu va sta pe bancă la meciul împotriva lui Dinamo, deoarece are de ispășit încă o etapă de suspendare, vine după o victorie îndelung discutată cu Steaua de pe teren propriu. Acum vin în București pentru un duel cu o echipă, Dinamo, care vrea să reducă diferența la un singur punct.

Cristi Munteanu, managerul general de la Oțelul Galați, a vorbit despre capul de afiș al următoarei etape din play-off-ul ligii secunde, duelul de pe „Arcul de Triumf” cu Dinamo.

Oficialul gălățenilor a prefațat confruntarea de vineri, alt meci în care echipa nu-l va avea pe bancă pe Dorinel Munteanu, în continuare suspendat. Indisponibil e și căpitanul Costin Ghiocel.

„Când îți propui puțin, puțin o să obții! Niciodată nu ne-am propus, indiferent cu cine am juca, să nu pierdem. Suntem Oțelul Galați, mergem să câștigăm fiecare meci și asta e mentalitatea în clubul nostru.

Minusul nostru este că nu-l avem pe Dorinel Munteanu pe bancă. Din păcate pentru noi, ăsta chiar e un handicap. Dar sunt convins că băieții se vor mobiliza și vor juca și pentru el acest meci. Ne lipsete doar căpitanul de echipă (n.r. – Costin Ghiocel), care mai are să-și ispășească două etape de suspendare. În rest, echipa e OK”, a spus cel poreclit „Babicu’”, pentru GSP.ro.

Cel poreclit ”Babicu” a evoluat mai mulți ani la Dinamo, unde a câștigat trofee, dar oficialul oaspeților de vineri seară spune că se gândește doar la Oțelul:

„Echipa mea e Oțelul, voi da totul pentru această echipă, iar obiectivul e clar. Nu contează împotriva cui joc, din opunctul meu de vedere. Am jucat și la Oțelul trei ani, am jucat și la Dinamo vreo opt ani, dar important pentru mine e ca echipa să facă un joc bun și să ne atingem obiectivul pentru acest meci.

Așteptăm cu încredere partida. Sunt convins că va fi un vacarm în stadion! Îmi pare rău că meciul ăsta se dispută în Liga 2. Consider că aceaastă partidă ar fi trebuit să aibă loc în Liga 1. Păcat, sunt două echipe importante, de tradiție în fotbalul românesc, e păcat că se întâlnesc în Liga 2”, a mai spus fostul goalkeeper în vârstă de 48 de ani.

,,Dacă e important meciul cu Dinamo? Pentru noi, toate meciurile sunt importante. Suntem într-un moment bun, venim după o victorie importantă cu Steaua, o echipă foarte bună, în fața căreia am prestat un joc bun, solid. Mergem încrezători la București, mergem să ne facem jocul nostru” Cristi Munteanu, manager general Oțelul Galați

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare