Unirea Slobozia-DINAMO LIVE TEXT. Probleme mari pentru Dinamo la Slobozia

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo dispută în această dimineață, începând cu ora 11:00, al doilea meci amical din stagiul de pregătire de vară.

Dinamo a pierdut primul meci amical cu Concordia Chiajna, disputat sâmbăta trecută, pe un teren de antrenament al celor din Chiajna. De dată asta se joacă la Slobozia, pe stadionul central și mai mulți fani dinamoviști și-au anunțat prezența, pentru a-i susține pe favoriți.

Unirea Slobozia este o echipă care a evoluat în play-off în sezonul trecut, sub comanda antrenorului Adrian Mihalcea, care totuși a plecat în prima ligă, la Chindia Târgoviște. Însă va fi un test interesant pentru băieții noștri, care au suferit câteva plecări în ultimele zile, Moura și Buleica au părăsit echipa, nemaiavând angajament, Grigore și Filip pleacă și ei, iar Antoni Ivanov are o situație incertă și își caută și el o altă echipă.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE IULIAN MIHĂESCU:

MIHAI ESANU- AMZAR COSTIN, MARCO EHMANN, RAZVAN PATRICHE, ALIN DEMCI- TONE DAVID, NELUT ROSU- ANTONIO BORDUSANU, BOGDAN GAVRILA, VALENTIN  LAZAR- DINU DANIEL

REPRIZA A DOUA: STEFAN FARA/DENIS ONCESCU- ZAMFIR MARIO, CHILILI ALEXANDRU, DUDEA ALIN/IONITA STEFAN, CRISTIAN IONESCU/GABRIEL MOURA- TONE DAVID, GEANI CRETU- FLORESCU ANDREI, BANI AHMED, SUTRU MARIO- CATALIN MAGUREANU

Unirea Slobozia Dinamo Unirea Slobozia Dinamo

UNIREA SLOBOZIA-DINAMO: 5-0 (REPRIZA II) 

Unirea Slobozia: Contra – Ibrian, Dinu, Perju, Toma – Cruceru, Coadă – Boțogan, Ekolo, Bolohan – Golda
Antrenor: Costel Enache

Dinamo: Eșanu – Amzăr, Ehmann, Patriche, Demici – Țone, Roșu – Lazăr, Gavrilă, Bordușanu – D. Dinu

La meci sunt prezenți și fani dinamoviști, veniți din localitate, dar și din București, pentru a fi alături de băieți. Aproximativ 500 de spectatori sunt prezenți pe stadion, conform informațiilor primite de la fața locului.

Minutul 15: Dinamo a avut mai mult inițiativa, prima ocazie ne-a aparținut prin Bordusanu, care nu a reușit să marcheze din fața porții.

Minutul 30: Slobozia deschide scorul prin Ekolo, care marcat cu un șut de la distanță, la care Esanu a avut reacție.

Minutul 45: Gazdele fac 2-0 prin Golda. Atacantul Unirii a marcat din fața porții.Dinamo este condusă cu 2-0 la pauză, probleme pentru echipa noastră.

Căpitan la Dinamo este Nelut Roșu, cel care ar putea fi cel mai important jucător în sezonul următor, cel puțin la cum arată lotul in momentul de față

Dinamo Slobozia

Dinamo va evolua in repriza a doua in urmatorul 11, conform foii oficiale de joc:

STEFAN FARA/DENIS ONCESCU- ZAMFIR MARIO, CHILILI ALEXANDRU, DUDEA ALIN/IONITA STEFAN, CRISTIAN IONESCU/GABRIEL MOURA- TONE DAVID, GEANI CRETU- FLORESCU ANDREI, BANI AHMED, SUTRU MARIO- CATALIN MAGUREANU

Chilili Alexandru este un fundaș central venit de la Voluntari, Ioniță Ștefan este din propria pepinieră și va împărți minute cu Dudea în partea a doua. Surprinzător, Gabriel Moura este încă la Dinamo, deși nu are contract, va evolua pe post cu Cristian Ionescu în repriza a doua.

3-0 pentru Slobozia în startul reprizei secunde, Silaghi a marcat, iar Amzar a fost certat de colegi, de Patriche, iar imediat după gol a fost schimbat cu Zamfir Mario de către Augustin.

Minutul 60: Gazdele continuă să aibă ocaziile mai mari și Patriche a salvat din fața porții, după o nouă eroare în flancul stâng.

4-0 pentru Slobozia, echipa noastră este realmente umilită. Un adevărat semnal de alarmă ce se întâmplă în această dimineață. Rus face 4-0, după ce a fost scăpat din marcaj de Marco Ehmann

Minutul 70: Dinamo este umilită la Slobozia, echipa noastră are mari probleme…

Minutul 80: Slobozia aproape de a mai marca un gol, dar Oncescu resping incredibil. Se pare că Ionel Augustin este foarte deranjat de atitudinea jucătorilor din această dimineață.

Până la urmă se face 5-0 pentru Unirea Slobozia, Dinamo a fost carne de tun în această dimineață, mai bine nu ne prezentam..

SCOR FINAL: 5-0! Fără comentarii…

Semnal de alarmă după o umilință: Organizare, transferuri, altfel va fi groaznic!!!

loading...

Lasă un răspuns