AcasăStiri DinamoUnde vom juca următoarele meciuri de pe teren propriu

Unde vom juca următoarele meciuri de pe teren propriu

Dinamo este nevoită să joace două meciuri în afara Bucureștiului, după interdicția primită în urma meciului cu Steaua.

Deși echipa noastră spera să poată evolua în continuare în București, deoarece stadionul trecut la FRF era cel din Clinceni, regulamentul specifică faptul că echipa noastră trebuie să plece la 40 de km de Capitală.  Conform regulamentului, “câinii” trebuie să îşi găsească un stadion la 40 de kilometri depărtare de Bucureşti din cauza acestei interdicții.

Lovitură dată prin planul de reorganizare: Cum va rămâne Serdean fără acțiuni

Confruntarea dintre Dinamo şi Slobozia este programat marţi, 4 octombrie, de la ora 17:00. Iniţial, meciul “câinilor” trebuia să aibă loc în weekend, dar a fost mutat marţi. Până atunci, “câinii” joacă pe terenul celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu în play-off-ul Cupei României, joi, 29 septembrie, de la ora 21:30.

“Lucrăm la acest lucru. Deocamdată nu am decis nimic, dar, într-adevăr, trebuie să fie un stadion la 40 de kilometri de Bucureşti. Când vom avea ceva oficial, vom anunţa”, a declarat Vlad Iacob pentru Fanatik.

Dinamo va merge la Giurgiu, pe stadionul „Marin Anastasovici”, al Astrei, pentru a juca următoarele două etape din Liga a 2-a, considerate pe teren propriu. Marian Costea, președinte giurgiuvenilor a confirmat, pentru Playsport.ro:

,,Am semnat contractul chiar acum, am și trimis actele la Federație. Înțelegerea se întinde doar pe cele două meciuri cât au stadionul suspendat.” a declarat Marian Costea pentru Playsport.

https://dinamo1948.club/mesaj-din-partea-ddb-reusim-sa-scapam-pe-actionarii-balast-de-la-dinamo/

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare