Unde se joacă meciul cu Craiova

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo o întâlnește sâmbătă pe Ripensia Timișoara în campionat, dar avem meci la câteva zile distanță.

Se joacă marți seară de la ora 21:00 meciul cu Craiova în Cupa României, partidă din grupele competiției. Dinamo are probleme în a găsi un stadion pe care să joace meciurile de pe teren propriu, dar se pare că s-a găsit o variantă, cel puțin pentru acest meci.

Conform Gazetei Sporturilor, Dinamo va juca la Giurgiu, pe stadionul „Marin Anastasovici”, meciul de Cupă contra formației FCU Craiova 1948, de marți, 18 octombrie. „Teoretic, da, la această oră nu avem certitudinea altei variante”, a declarat Vlad Iacob, pentru Gazeta Sporturilor.

Conducerea clubului din Ștefan cel Mare luase în calcul să dispute meciurile de acasă pe vechea arenă, însă oficialii grupării bucureștene au fost șocați de starea de degradare avansată a stadionului

BILETE PENTRU DINAMO-RIPENSIA

Dinamo București vs Ripensia Timișoara (Liga 2, etapa 10) se joacă sâmbătă, 15 octombrie, la ora 12:00, pe stadionul „Marin Anastasovici” din Giurgiu.

Dinamo București anunță  că fiecare abonat al clubului va primi un bilet gratuit la meciul cu Ripensia Timișoara.
„Abonații clubului au acces pe stadionul din Giurgiu în baza abonamentelor achiziționate la începutul acestui sezon competițional. Special pentru ei, la acest meci, pot fi însoțiți de o persoană în același sector cu abonamentul”, a declarat administratorul special Vlad Iacob conform paginii oficiale de facebook a clubului.

Biletul gratuit pentru fiecare abonat va fi ridicat de la casele stadionului din Giurgiu, de la ora 09:00 până la pauza meciului.

Biletele pentru următorul meci în Liga 2, Dinamo București vs Ripensia Timișoara, au fost puse în vânzare online prin Bilete.ro, partenerul oficial de ticketing al clubului nostru.

Biletele achiziționate online pot fi folosite digital (de pe telefon sau tabletă) sau printate, la porțile de acces ale arenei din Giurgiu. Sâmbătă, 15 octombrie, în ziua meciului, casele de bilete ale stadionului „Marin Anastasovici” vor fi deschise de la ora 09:00. Abonații clubului nostru pentru sezonul 2022-2023 pot intra în baza abonamentelor în sectoarele alocate, comunicate pe e-mail.

https://www.bilete.ro/dinamo-bucuresti-ripensia-timisoara-liga-2/

loading...

Lasă un răspuns