AcasăStiri DinamoUnde jucam cu Sepsi

Unde jucam cu Sepsi

Lucrurile sunt acum clare in ceea ce priveste locul de disputare al meciului cu Sepsi Sf. Gheorghe.

” Sepsi OSK aduce la cunostinta suporterilor si iubitorilor de fotbal ca meciurile cu Dinamo Bucuresti (4 decembrie) si cu CSM Politehnica Iasi (11 decembrie) nu se vor disputa pe stadionul Municipal din Sfantu Gheorghe, deoarece nu vom obtine in timp util toate avizele necesare omologarii stadionului. Am facut tot posibilul ca in cel mai scurt timp Sepsi OSK sa-si poata disputa meciurile de acasa pe stadionul din Sfantu Gheorghe, dar sunt lucruri care nu depind doar de noi. Clubul nostru le multumeste suporterilor pentru sprijin, intelegere si rabdare „, a precizat gruparea nou-promovata, pe Facebook.

In meciul tur, in fata a aproximativ 1000 de fani, care au indurat ploaia care nu s-a oprit vreme de 90 de minute, Dinamo a inregistrat o victorie la limita, victorie care venea  doua infrangeri consecutive.  

Cosmin Contra incepea acel meci cu : Penedo- Romera Katsikas Maric Filip- Anton Mahlangu- Costache Bawab Salomao- Rivaldinho. Pe parcurs au mai intrat Hanca, Liviu Gheorghe si Alin Dudea. 

Imediat dupa acel meci, Patrick Petre, jucatorul imprumutat de Dinamo la Sepsi, s-a dus sa salute suporterii lui Dinamo de la Peluza Catalin Hildan si de la Peluza Sud, uitand complet de ceremonialul echipei sale, care dupa fiecare meci merge la galerie pentru a canta alaturi de suporteri imnul tinutului secuiesc, anunta Gazeta Sporturilor.

“S-au vazut nerviii pe care i-am avut in ultimii 30 de metri datorata acestor doua infrangeri. Victoria ne da incredere sa muncim bine, sa pregatim cat mai bine meciul cu Voluntari, extrem de important, sa corectam greselile din aceasta seara, din graba, de atacare in careu prea deverme.

Am ajuns usor in ultimii 30 de metri, in careul lor, dar nu am avut limpezime. Un meci controlat de noi, mi-ar fi placut sa dam gol mai repede. Eliminarea lui Romera ne-a facut sa suferim un pic, au avut acea ocazie la lovitura libera executata de Patrick. Nu imi aduc sa fi avut ocazie mai mare Sepsi, decat acea lovitura libera”, declara Contra dupa acel meci.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare