AcasăCS DinamoUn nou succes pentru Dinamo! Legăm victoriile

Un nou succes pentru Dinamo! Legăm victoriile

Echipa de baschet continuă parcursul în campionat și astăzi am obținut o victorie extrem de importantă.

Dinamo venea după succesul din derby-ul cu Steaua, din campionat, un meci câștigat categoric de echipa noastră, dar în campionat avem nevoie de a lega câteva victorii pentru a avea o clasare cât mai sus, astfel încât să mergem pe o poziție cât mai sus în play-off.

Nu am avut parte de un meci deloc ușor în deplasare la Constanța, echipa de la malul marii având 3 victorii și 3 înfrângeri înainte de duelul direct, în timp ce Dinamo avea 4 victorii și 3 înfrângeri în Conferința B.

Dinamo a început prost meciul și gazdele au condus cu 20-11 după sfertul 1, dar echipa noastră a revenit până la pauză, după un sfert doi bun, 18-25. Din păcate, sfertul trei le-a aparținut gazdelor, care au intrat în avantaj simțitor înainte de ultimul sfert, 8 puncte avans.

Din fericire, în sfertul patru, băieții noștri s-au descurcat de minune și au revenit pe tabelă, în final reușim o victorie la 2 puncte diferență, 89-87. Dinamo obține o victorie extrem de importantă în deplasare la Constanța și echipa noastră este poziționată din ce în ce mai bine, ajungem la 5 victorii și 3 înfrângeri la jumătatea parcursului în conferința noastră.

Toni Katic a fost cel mai bun marcator cu 18 puncte, și-a trecut în cont și 6 assisturi. Veteranii Mandache și Moldoveanu au avut câte 14, respectiv 16 puncte,  în vreme ce Addison a avut 12 puncte. De remarcat faptul că Mandache și-a trecut în cont 9 recuperări și 7 assisturi.

Următorul meci al echipei noastre este în deplasare la Galați, ne așteaptă un meci foarte greu, dar echipa noastră este în mare creștere de formă după venirea lui Sotirios Alex Manolopoulos ca antrenor.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare