Un nou sponsor pentru Dinamo!

Stiri Dinamo

Scris de:

Noul director de marketing si-a intrat in rol si a adus primul sponsor pentru Dinamo.

Pagina oficiala de facebook a clubului anunta noul parteneriat dintre Dinamo Bucuresti si Phoenicia Hotels, grup patronat de omul de afaceri Mohammad Murad, un cunoscut fan dinamovist, care a mai fost alaturi de Dinamo si in trecut.

“Grupul de firme Phoenicia Hotels, patronat de cunoscutul om de afaceri Mohammad Murad, este noul partener de imagine al clubului Dinamo Bucuresti, a anuntat directorul de marketing Radu Birlica prin intermediul site-ului oficial, www.fcdinamo.ro.

“Ne bucuram ca domnul Mohammad Murad s-a alaturat noului proiect al clubului nostru. Phoenicia Hotels devine astfel unul dintre cei mai importanti parteneri Dinamo Bucuresti in 2020. Suntem convinsi ca, alaturi de parteneri puternici, Dinamo va reveni in fruntea fotbalului romanesc.

Pana la rezultatele asteptate de toata suflarea dinamovista, trebuie sa ne organizam pas cu pas, sa construim un club curat, cu mentalitate de invingator. Parteneriatul dintre Dinamo Bucuresti si Phoenicia Hotels a fost semnat pana la finalul sezonului competitional 2020-2021, cu optiune de prelungire din partea ambelor parti”, a declarat Radu Birlica pentru site-ul oficial al clubului.

CINE ESTE RADU BIRLICA: Ultima oara la ACS Poli Timisoara, Radu Birlica a mai activat la Dinamo Bucuresti in perioada martie 2013-iunie 2014, cand a fost director de vanzari in cadrul clubului. Specializat in marketing si advertising, precum si in dezvoltarea relatiilor cu partenerii de imagine ai cluburilor, Radu Birlica este un nume cunoscut in fotbalul intern.

Si-a inceput cariera la Concordia Chiajna, a continuat la Dinamo, Universitatea Cluj si Ceahlaul Piatra Neamt, Rapid Bucuresti, iar in ultimii cinci ani a activat la ACS Poli Timisoara, unde a fost director de marketing, vicepresedinte, presedinte si administrator special in cadrul clubului banatean.

loading...

Lasă un răspuns