Un nou parteneriat anunțat de Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Într-o perioada în care mulți nu vor să audă de Dinamo și cu greu pot fi aduși sponsori lângă echipă, este de apreciat și remarcat când se ajunge la o înțelegere.

Astăzi FC Dinamo a anunțat un nou parteneriat realizat cu firma BILANCIA, asociere anunțată pe pagina oficială de facebook a clubului Dinamo:

,,BILANCIA susține DINAMO
Clubul Dinamo București anunță încheierea unui parteneriat pentru sezonul competițional 2021-2022 cu BILANCIA, una dintre cele mai importante companii din Europa în sectorul distribuției de utilaje și accesorii pentru industria ospitalității.

„Încercăm să aducem cantonamentul de la Săftica la un nivel european și aici vorbim de alimentație, condiții de pregătire, recuperare, vitaminizare. Suntem bucuroși să anunțăm că echipa BILANCIA s-a alăturat proiectului nostru”, a declarat managerul sportiv Marius Adrian Nicolae

Despre BILANCIA
Lider în domeniul importului și furnizării de echipamente profesionale și accesorii pentru pregătirea, menținerea și servirea preparatelor culinare și a băuturilor, BILANCIA a fost fondată în 1992, are capital românesc 100% și acoperă țara cu 14 sucursale. Noul partener al clubului Dinamo București oferă cea mai bună valoare investiției clienților și, totodată, soluții pentru toate segmentele de preț și calitate.

Toți consultanții BILANCIA sunt profesioniști experimentați, ceea ce garantează faptul că fiecare client va discuta întotdeauna cu o persoană care cunoaște acest domeniu în profunzime.’‘ se arată în comunicatul oficial al clubului, pe pagina de facebook a clubului

Programul lui Dinamo în Turcia! Când se va reuni lotul

Pe pagina oficială de facebook a clubului a apărut programul echipei în perioada de pregătire, ziua în care se va reuni echipa și unde se va desfășura cantonamentul formației noastre:

,,Lotul dinamoviștilor se va reuni marți, 15 iunie (ora 10:00), în cantonamentul de la Săftica, pentru prima parte a programului de pregătire stabilit de antrenorul principal Dušan Uhrin înaintea noului sezon competițional.
A doua zi, la ora 8:00, este programată vizita medicală la Institutul Național de Medicină Sportivă (INMS), echipa noastră urmând să-și continue antrenamentele la Săftica până pe 20 iunie.

Managerul sportiv Marius Adrian Nicolae a anunțat pentru pagina oficială de Facebook a clubului că Dinamo București va efectua un stagiu de pregătire centralizată în Turcia, la Bolu, în perioada 21-28 iunie, prevăzut cu un meci amical împotriva echipei Galatasaray Istanbul.

Lotul roș-albilor va fi cantonat la “Bolu Koru Hotels”, partida amicală Galatasaray Istanbul vs Dinamo București fiind programată pe 27 iunie, la Florya, în cantonamentul vicecampioanei Turciei.

2 este locul ocupat de Galatasaray la finalul sezonului trecut în prima ligă a Turciei, la egalitate de puncte cu Beşiktaş, 84.

Galatasaray a pierdut titlul în Turcia din cauza rezultatelor directe cu Beşiktaş.

56 de trofee a adunat Galatasaray pe plan intern, campionatul (22), Cupa Turciei (18) și Supercupa Turciei (16).
Înființată în anul 1905, Galatasaray a câștigat Cupa UEFA și Supercupa Europei, ambele în 2000.

Galatasaray a cucerit Supercupa Europei cu Mircea Lucescu la conducerea tehnică a echipei. 18:00 este ora disputării meciului amical Galatasaray Istanbul vs Dinamo București pe terenul central din cantonamentul vicecampioanei Turciei” 

loading...

Lasă un răspuns