AcasăEditorialUn nou amical pentru Dinamo! Ultimele detalii

Un nou amical pentru Dinamo! Ultimele detalii

Dinamo este în perioadă de pregătire, înainte de startul sezonului în liga a doua, însă echipa noastră pare departe de a fi pregătită de competițiile oficiale.

Incertitudinea este cuvântul care definește cel mai bine ceea ce se întâmplă la Dinamo în momentul de față. Incertitudine la nivel administrativ, acolo unde încă nu avem un administrator special numit, dar nici un director sportiv, care să preia frâiele. Totodată, nu avem nici un antrenor principal confirmat, în continuare Iulian Mihăescu și Ionel Augustin se ocupă de conducerea tehnică a echipei.

Dar jucătorii nu sunt mulțumiți, au primit un salariu, dar incertitudinea cu siguranță afectează. Ricardo Grigore și Steliano Filip vor părăsi pe Dinamo, ei  au ajuns la o înțelegere pentru despărțire, ei oricum nu intrau în calcule, nici măcar la antrenamente.

Pe de altă parte, Alin Buleică și Gabriel Moura au evoluat cu Chiajna, dar ei nu mai aveau contracte cu Dinamo și au plecat. Antoni Ivanov nu este nici el sigur că va continua cu Dinamo, se pare că își caută și el echipă.

Conform GSP, Dinamo l-a adus pe stoperul Alexandru Chilili, 19 ani, un apărător de la FC Voluntari. Fundașul are un meci la prima echipă a ilfovenilor, 25 de minute, în meciul de Cupa României cu Gaz Metan (0-6), de la finele lui 2020. Fotbalistul a fost și la selecționatele de juniori. Probabil el a fost adus in teste.

Meciul cu Slobozia se va disputa astăzi, începând cu ora 11:00, nu va fi transmis, dar vom avea informații de la fața locului, vă vom ține la curent cu desfășurarea ostilităților și cu evoluția scorului.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare