Un lot incomplet: Jucatorii deplasati in Spania

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo va efectua in aceasta perioada stagiul de pregatire din Spania, acolo unde echipa noastra va disputa si patru partide amicale.

Dinamo nu s-a intarit in aceasta perioada, ba din contra, am pierdut cel mai important jucator, indiferent daca ne place sau nu, Nistor este o pierdere uriasa, cel mai bun pasator din Liga I. Pana acum, a fost adus doar Skovajsa, un fundas care poate evolua in centrul defensivei, dar si in flanc, asadar poate ocupa doua posturi in echipa.

Dusan Uhrin a deplasat 26 de jucatori in Spania:

Portari: Ricardo Piscitelli, Catalin Straton, Stefan Fara;
Fundasi: Ante Puljic, Laurentiu Corbu, Gabriel Moura, Denis Ciobotariu, Mihai Popescu, Florin Bejan, Andrei Sin, Lukas Skovajsa;
Mijlocasi: Filip Mrzljak, Diego Fabbrini, Deian Sorescu, Ioan Filip, Ricardo Grigore, Ionut Serban, Alexandru Rauta, Mamoutou N’Diaye, Andreas Mihaiu, Ahmed Bani;
Atacanti: Slavko Perovic, Daniel Popa, Robert Moldoveanu, Mattia Montini.

Totodata, doar uitandu-ne putin peste lot remarcam faptul ca sunt jucatori pe care Uhrin nu s-a bazat deloc in prima parte a sezonului si de care Dinamo a tot incercat sa scape, precum Florin Bejan sau Mamoutou N’Diaye. Ionut Serban este la numar, asa cum cred ca este si Mihai Popescu, jucator care a intrat intr-un conflict cu Uhrin si nu a vrut sa joace la Botosani din cauza salariului mic. A fost luat si un junior in cantonament, Ahmed Bani, fara experienta in Liga I. Acesta a fost luat la prima echipa in cateva randuri si de catre Mircea Rednic anul trecut.

15 ianuarie (ora 16:30, ora Romaniei), Stadio La Cala:
Dinamo Bucuresti vs Dynamo Dresda (Germania 2, locul 18)

18 ianuarie (ora 17:00), Stadio Municipal La Linea:
Dinamo Bucuresti vs Bochum (Germania 2, locul 14)

20 ianuarie (ora 16:30), Stadio Aroyyo en Meia Estepona:
Dinamo Bucuresti vs Osijek (Croatia 1, locul 4)

22 ianuarie (ora 17:00), Stadio Aroyyo en Meia Estepona:
Dinamo Bucuresti vs Krasnodar (Rusia 1, locul 2)

loading...

Lasă un răspuns