Un DINAMO perfect!

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Echipa de handbal continua parcursul triumfal din campionat.

Dinamo era inainte de partida de ieri singura echipa cu punctaj maxim in campionat, asta desi am avut parte de un program complicat pana acum. Ieri in sala Dinamo a venit CSM Bacau, o echipa care anul acesta isi doreste sa ocupe un loc de play-off, sa revina perioada de gloria din era “Dedeman”.

Dinamo s-a impus cu 27-25, dar cu 2 minute inainte de final, diferenta era de 5 goluri. Imbucurator este faptul ca usor, usor Constantin Stefan ii va avea la dispozitie pe toti jucatorii din lot. Jamali a intrat inca de acum o saptamana, la Resita a punctat de cateva ori, a fost si ieri in teren, iar Vrankovic a marcat primele goluri de la revenirea la Dinamo. Nu ma astept ca ei sa fie la capacitate maxima in urmatoarele zile, dar in noiembrie probabil Dinamo va fi la turatie maxima.

Marcatori: Bannour 8, Vujic 3, Alouini 3, Mousavi 3, Asoltanei 2, Negru 2, Vrankovic 2, Jamali 2, Gavriloaia 1, Nantes 1

Dinamo este pe primul loc in clasament cu 21 de puncte dupa 7 runde, practic echipa noastra a jucat in avans in runda cu numarul 7. Minaur Baia Mare este cealalta echipa neinvinsa in acest moment, au 5 victorii si un egal dupa 6 etape.

”Din nou am avut momente bune, in care ne-am distantat la 4-5 goluri, dupa aceea ne-am relaxat si le-am dat sanse adversarilor sa se apropie. Dar este o victorie, suntem cu gandul la meciul din Liga Campionilor cu Chekhovskie Medvedi” Constantin Stefan

Pentru Dinamo urmeaza duelul din Rusia cu Chekhovsie Medvedi din Champions League, sambata, de la ora 16:00!

loading...

Lasă un răspuns