Un cuvânt de început

Editorial

Scris de:

Mai sunt cateva zeci de minute pâna la fluierul de inceput al primului meci din acest sezon al echipei noastre. Un început de drum, de această dată un drum sigur spre marea performanță din mai-iunie 2018. Traumele anilor trecuți, când doar iubirea făță de club ne mai ținea aprinsă flacăra speranței  la un viitor mai bun, au ajuns la sfărșit, prezentul este acum o parte din viitorul mult visat.

După un sfărșit galopant de sezon, cand poate fără golul zarzavagiului aluia am fi putut câștiga campionatul, și o campanie de transferuri corectă, echipa noastra mai mult ca niciodata se inscrie ca principala favorita a campionatului centenar. Ne asteapta un drum lung, și cu multe piedici, deși nu atragem atenția canalelor mass-media care formeaza un grup distinct de suporteri atrași fiind de excursiile la gradina zoologică din palat, tot de acolo plecând și piedicile ce ne vor fi puse.

Dar cum nimic nu se obține ușor , plecați din  noroi am învățat să luptam să supraviețuim iar acum ne aflam pe drumul cel bun unde Contra Mutu Hanca & co ne dau speranțe să putem  visa. Avem o echipă puternică, si putem spune că suntem acoperiți pe posturi și chiar transferurile au fost facute înaintea începerii campionatului fiind în contrast cu situația ultimelor sezoane. Au fost si pierderi, Palic Nistor Dielna, jucători destul de importanți, insă noile transferuri  nu cred că, doar suplinesc lipsa celor plecați. ba din contră, Nascimento Albin Anton sau Katsikas pot fi capabili de lucruri mărețe. Dar poate cel mai important transfer a fost faptul că, il Cholo Contra a rămas alături de noi.

Hai DINAMO Hai DINAMO
Tu tre’sa fi sus acolo…
Unde-ai mai fost…
Si vei mai fii…
Sa strigam iar CAMPIONII!

loading...

Lasă un răspuns