Ultimul rămas din transferații lui Rednic! Ce se întâmplă cu Iliev și Filip

Stiri Dinamo

Scris de:

Perioada de mercato de la Dinamo a fost una extrem de agitată.

Deși s-a spus că ea a cam luat sfârșit, rămân niște semne de întrebare. Dar un jucător despre care s-a discutat mai putin este Nikolaos Kainourgios, jucător de bandă transferat de Mircea Rednic în toamnă. Acesta devenise un preferat al ”Puriului”, dar Stoican nu l-a dorit în lot.

Deși toți ceilalți fotbaliști aduși de Rednic au plecat, jucătorul grec a rămas și nu se știe încă dacă va rezilia contractul, mai ales după ultimele declarații oferite de Iuliu Mureșan pentru Playsport:

,,Singura situație neclară este cu Nikos Kainourgios.  Grecul a zis că își va rezilia contractul în momentul în care își găsește echipă. Să vedem, mai sunt țări unde fereastra de transferuri mai este deschisă. Nu lăsăm jucători liberi. Clubul trebuie să facă venituri, au contract, trebuie să-l respecte. Dacă ar veni o ofertă pentru el, suntem deschiși” a declarat administratorul special pentru Playsport.

Iuliu Mureșan a declarat că lista de jucători înregistrați este completă. Dinamo a atins numărul maxim, astfel că, într-un caz în care s-ar mai face alt transfer, pentru a putea fi trecut pe listă, un alt jucător ar trebui să fie scos.

,,Aloe a semnat astăzi. În mod normal nu mai trebuie să vină nimeni. Am completat ceea ce aveam nevoie, am adus mulți jucători, iar lista este plină. Ca să mai aducem vreun jucător, ar trebui să plece cineva de pe listă” a mai spus administratorul special.

,,Steliano Filip și Plamen Iliev sunt la antrenamente, eu mă bazez pe ei, sunt fotbaliști buni, dar antrenorul decide”, a spus administratorul special pentru Playsport.

În „Ștefan cel Mare” au ajuns, în acest mercato de iarnă, Răzvan Patriche, Marius Tomozei, Igor Jovanovic, Balthazar Pierret, Alin Buleică, Cristiano Figueiredo, Baptiste Aloe, toți liberi de contract, dar și Thomas Chesneau, Jonathan Rodriguez, Dusan Celar, Antoni Ivanov și Desire Segbe Azankpo sub formă de împrumut.

EXCLUSIV: Când este așteptat vârful Azankpo

Dinamo a disputat astăzi un meci-școală împotriva unei echipe de liga a patra, dar în formația noastră nu s-a regăsit ultimul atacant transferat.

Desire Azankpo a fost anunțat ca fiind jucătorul echipei noastre încă de acum două zile, fiind un transfer rezolvat la începutul săptămânii, imediat după partida cu Fcsb, însă el nu s-a alăturat încă lotului condus de Flavius Stoican.

Din informațiile RD1948, el va fi prezent de mâine la antrenamente, urmând să vină în această seară în București. Ținând cont de faptul că el s-a antrenat în toată această perioadă cu Dunkurque și chiar a evoluat, este de așteptat să fie într-o formă fizică bună și să poată fi folosit în meciul de luni seară, de la Botoșani, unde Dinamo are mare nevoie de puncte.

loading...

Lasă un răspuns