Ultimele informatii de la antrenamente

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a intrat in saptamana meciului cu Chindia Targoviste, prima partida oficiala pentru echipa noastra de la reluarea campionatului.

Nu a fost o perioada linistita pentru Dinamo, stim foarte bine ce s-a intamplat sambata cand jucatorii au refuzat sa evolueze in partida cu Voluntari, o masura criticata de fanii dinamovisti, mai ales ca suporterii sunt singurii care au tinut echipa aceasta in viata.

Acum din cate se pare, lucrurile s-au mai calmat si jucatorii se antreneaza normal, Adi Mihalcea a avut o discutie ieri cu ei si mesajul transmis a fost ca trebuie sa bata pe Chindia sambata seara, pentru a face uitat acest eveniment mai putin placut, de altfel Mihalcea nu i-a criticat pe jucatori dupa „greva”.

Din fericire, nu sunt probleme la nivel de lot, Slavko Perovic se antreneaza normal si are sanse foarte mari sa fie titular in meciul cu Chindia. Robert Moldoveanu, cel care a acuzat probleme fizice si care parea incert pentru startul de sezon, s-a recuperat si poate fi folosit de Mihalcea, Robert fiind si un jucator eligibil pentru postul U21.

Conform GSP, Ehmann este si el la antrenamentele echipei, iar Mamoutou N’Diaye urmeaza sa intre si el in program de pregatire dupa ce a fost nevoit sa stea in izolare dupa revenirea din Belgia.

Pentru Dinamo urmeaza duelul cu Viorel Moldovan, cel care a refuzat in vara sa preia echipa dupa plecarea lui Neagoe:  Moldovan a vorbit despre duelul cu Adi: “Il cunosc pe Mihalcea. Ne-am mai intalnit cand eu eram la Rapid. El joaca 4-2-3-1, a schimbat sistemul. Nu stiu daca e un avantaj sau nu. Dinamo are un lot foarte bun.

Chiar daca au jucatori valorosi, te pot pune in dificultate, confuncutra a facut ca ei sa fie in play-out. Au anumite probleme de trei ani. Dinamo are calitate si are jucatori valorosi, pot face diferenta, te pot surprinde. Odata cu schimbarea antrenorului se poate produce un soc, dar nu e obligatoriu”, a spus fostul atacant al nationalei.

loading...

Lasă un răspuns