Ultimatum pentru Radut!

Stiri Dinamo

Scris de:

Se cunosc o parte dintre jucatorii urmariti de Mircea Rednic. 

Mihai Radut nu este o necunoscuta, mijlocasul de 29 de ani al polonezilor de la Lech Poznan a fost dorit de Mircea Rednic si la ultimul mandat, dar si in iarna, dar de fiecare data s-a lovit de refuzul fotbalistului, ori de imposibilitatea ca acesta sa isi rezolve situatia contractuala cu Poznan. 

De aceasta data se pare ca Radut va ramane liber de contract si jucatorul ce a trecut pe la Pandurii, Steaua si International Curtea de Arges ar fi in pole-position sa semneze cu Dinamo.“Radut il doresc in continuare, vorbeste tot timpul cu Luana, isi doreste tot timpul sa se intoarca. Sper sa vina, a zis ca isi reziliaza contractul. Aici nu o sa aiba probleme cu fanii, o sa se integree foarte repede, eu cred in Mihai, are calitati foarte bune si sper ca daca va veni. Mi-a promis, el vrea sa vina, sunt sigur ca o sa gasim un acord. Cred ca va veni in Romania, la Dinamo.” spunea Rednic acum o luna de zile. 

Chiar si fotbalistul a declarat ca vrea sa lucreze cu Rednic: “Iau in calcul orice varianta, bineinteles inclusiv Dinamo. Orice echipa care-mi trezeste interesul si care ma face sa cred ca o sa fie mediul in care ma voi simti bine si se bucura de ceea ce fac si pot oferi eu”

Rednic si cei din club doresc un angajament mai ferm din partea jucatorului care trebuie sa isi rezolve in primul rand situatia cu Poznan, echipa de care apartine. El totusi nu mai este de mult o solutie pentru prima echipa, a jucat intr-un singur meci in 2019, a si fost ironizat de fanii echipei, a fost folosit mai mult la echipa secunda. Dar Rednic vrea un raspuns clar al jucatorului, daca va semna sau nu cu Dinamo in aceasta vara, anunta Gazeta Sporturilor. 

Rednic vrea un raspuns din partea jucatorului pana la finalul acestei saptamani, in caz contrar, antrenorul echipei noastre ar urma sa se reorienteze catre alte posibile tinte, deja s-a aflat faptul ca mai sunt mijlocasi centrali pe lista lui Rednic, cum ar fi Nicolas Gorobsov de la Concordia. 

In total, de cand a ajuns la Poznan in 2016, Radut a strans 57 de meciuri, marcand un gol si oferind 8 pase decive. In Liga I, Radut are cifre mult mai bune, 150 de meciuri, 15 goluri si 17 assisturi. Cea mai buna perioada a sa a fost la Pandurii Tg Jiu. El poate evolua in orice pozitie la mijlocul terenului. 

loading...

Lasă un răspuns