Uhrin nu renunta la lupta! Ce a declarat antrenorul inaintea partidei cu Voluntari

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo intalneste duminica pe Voluntari, intr-un meci in care echipa noastra se gandeste doar la victorie, pentru a mai pastra sanse pentru calificarea in play-off.

Dinamo n-a renuntat la visul de a prinde play-off-ul si va lupta pana in ultimul moment pentru a-si indeplini obiectivul. Distanta de primul loc care duce in play-off, ocupat de FC Botosani, este de cinci puncte, cu trei etape inainte de finalul sezonului regulat:

„Trebuie sa luptam pentru victorie pentru ca, indiferent ca avem sanse mici de a accede in play off, trebuie sa profitam de ele, sa ne concentram mai mult decat am facut-o pana acum. O parte dintre jucatorii mei si-au pierdut concentrarea, iar acum trebuie sa fim focusati mult mai mult. Ultimele rezultate nu sunt prea bune pentru noi dar inca mai e o sansa mica si trebuie sa ne luptam pentru ea. Vrem sa castigam toate meciurile si pentru asta ne antrenam. Vrem sa dam tot ce avem mai bun.

Voluntari a evoluat bine in ambele partide pe care le-a avut, iar daca nu ar fi avut un jucator eliminat ar fi fost mult mai greu pentru Steaua.” a declarat Uhrin la conferinta de presa

Daca ii este teama ca il va pierde pe Sorescu: „Nu. Nu ma gandesc la asta pentru ca la club nu a venit nicio oferta”, a declarat Dusan Uhrin Jr.

Despre Teja: „Este un antrenor foarte bun iar Voluntari joaca bine. In ultimele intalniri directe am avut meciuri grele cu ei, am castigat si cu noroc pentru ca am salvat un penalty iar acum ma astept sa fie la fel de dificil. Jucatorii trebuie sa inteleaga ca pentru mine nu este suficient sa facem un meci bun. La fel si pentru Dinamo”, a completat Uhrin.

loading...

Lasă un răspuns