Uhrin cere intariri dupa meciul cu Botosani! Problema majora

Stiri Dinamo

Dusan Uhrin Jr considera ca Dinamo a pierdut doua puncte in duelul cu FC Botosani.

Cehul vrea inca un atacant de la conducerea ”cainilor rosii” si prefera sa joace pe Arena Nationala.

”Am pierdut doua puncte, am facut o greseala mare, dupa un corner, trebuie sa inscriem mai multe goluri. Nu numai unul. Am jucat impotriva unei echipe bune. Data viitoare, trebuie sa marcam mai multe goluri.

Am controlat meciul, dar am avut 5-7 minute in prima repriza in care nu am jucat bine. Totusi, nu cred ca am facut un meci rau, jucatorii au aratat atitudine, Avem multe meciuri in fata si trebuie sa avem grija sa nu mai gresim.

E mai bine pentru fani sa jucam aici, poate data viitoare gazonul va arata mai bine. Imi place sa avem mai multi fani, dar in Stefan cel Mare am castigat. Nu sunt superstitios. L-am pierdut pe Popa pentru o luna si ne trebuie oameni in atac. Il avem doar pe Montini. Am pe banca trei fundasi, nu mi s-a mai intamplat”, a spus Uhrin, la finalul meciului.

”Eu nu ma plang despre arbitraj. E problema lui Croitoru daca crede ca am fost avantajati. Nu vreau sa spun ca arbitrajul a fost rau. Nu vrem sa pierdem spectatorii dupa altfel de discutii.

Arbitrii pot gresi, poate si noi am avut penalty-uri. Avem VAR in Cehia, dar problemele nu s-au rezolvat. Sunt aceleasi probleme, dupa 6 luni. Arbitrii trebuie sa studieze asta”, a mai spus antrenorul ceh.