Uhrin ar putea reveni in Liga I

Stiri Dinamo

Scris de:

Dusan Uhrin a plecat de la Dinamo în această vară, dar antrenorul ceh ar putea reveni în Liga I mai repede decât ne-am fi așteptat.

Marius Șumudică, antrenorul lui CFR Cluj, ar putea fi înlocuit după eșecul usturător cu Steaua Roșie Belgrad, iar favoritul conducerii ar fi cehul Dusan Uhrin.  Conducerea lui CFR l-ar fi contactat deja pe Dusan Uhrin, antrenor rămas liber de contract în vara acestui an, după despărțirea de Dinamo pentru a prelua banca lui CFR, anunță Prosport.

În România, Dusan Uhrin le-a mai antrenat pe Poli Timișoara, CFR Cluj, Dinamo București și Gaz Metan Mediaș. Cehul a mai antrenat în Gruia, în 2009, când a prins doar cinci meciuri la timona clujenilor.

Ce audiență a avut meciul DINAMO-Mioveni

Dinamo a fost programată de 4 ori în afara zilelor de week-end în primele 5 etape de campionat, iar un factor decisiv îl reprezintă audiențele pe care le asigură echipa noastră.

Dinamo este echipa care este mereu în prim-plan, care indiferent de rezultate, este extrem de urmărită. Iar audiențele spun acest lucru, chiar dacă vorbim de meciuri disputate luni seară, după ora 21:30. Cei de la Paginademedia.ro au anunțat audiențele pentru meciul Dinamo-Mioveni.

Dacă înaintea meciului cu Dinamo DigiSport 1 era pe locul opt, după ce a început partida a înregistrat o medie de aproape trei ori mai mare.

Postul RCS a adunat, ca de fiecare dată, cea mai mare audienţă raportat la cele trei posturi care dau meciuri din Liga 1 (Look Sport şi Telekom Sport). La partida pierdută de Dinamo contra Mioveniului a fost înregistrată o audienţă medie de aproape jumătate de milion de oameni. Duelul din Liga 1, Dinamo-Mioveni, a pus DigiSport 1 pe locul şase în topul celor mai urmărite posturi TV. Aproape 400.000 de persoane s-au uitat, în fiecare minut, la meciul de fotbal.

Audienţa postului s-a ridicat destul de mult odată cu startul meciului. Înainte de acesta număra 124.000 de persoane (pe intervalul Las Fierbinţi).

Liderul pe interval era Pro TV, cu o medie de 1,1 milioane de persoane. Look Sport şi Telekom Sport, celelalte două posturi care au difuzat Dinamo-Mioveni, nu s-au regăsit în top zece. Aproximativ 43.000 de oameni au fost pe Look şi aproape 35.000 de persoane pe Telekom.

DigiSport 1 a adunat aproape 200.000 de persoane şi din mediul urban la meciul de fotbal. Postul TV era pe locul şase. Look Sport număra, cu meciul de fotbal, aproape 12.000 de oameni, iar Telekom Sport aproximativ 26.000.

loading...

Lasă un răspuns