Uhrin a spus ce profil de jucator mai are nevoie

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut la Medias cu 1-0 si echipa noastra merge in play-out pentru al treilea an consecutiv.

Locul 8 ocupat de echipa noastra demonstreaza faptul ca sunt multe minusuri in echipa, mai ales daca ne gandim la diferenta enorma intre punctele obtinute acasa si cele din deplasare.

Uhrin spune ca Dinamo are o problema in acest moment, lasand de inteles ca plecarea lui Nistor ne-a afectat destul de mult: ” Noi trebuie sa luptam, sa alergam, sa jucam bine. Avem nevoie de un mijlocas pentru pasa finala.Cred ca Gaz Metan merita sa mearga in play-off, au acumulat mai multe puncte”, a declarat Uhrin la conferinta de presa de dupa meci.

Formatia Gaz Metan Medias a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, in etapa a XXVI-a, ultima a sezonului regulat al Ligii I. Ca urmare a rezultatelor de duminica, Gaz Metan se califica in play-off-ul Ligii I, alaturi de Astra Giurgiu, iar in play-out a ajuns FC Viitorul. La Medias, golul a fost marcat de Cardoso ’14.

Tintarul din play-out! Duel foarte interesant in prima runda

“Le cerem scuze fanilor”

loading...

Lasă un răspuns