duminică, iulie 21, 2024
AcasăEditorialU Cluj-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Burcă! Surpriză mare in atac

U Cluj-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Burcă! Surpriză mare in atac

Universitatea Cluj și Dinamo se întâlnesc în această seară la Mediaș, într-un meci special pentru fani, dar și pentru echipă.

Ultima oară când cele două echipe s-au întâlnit într-un meci direct, a fost finalul sezonului 2021/2022 care a dus la retrogradarea echipei noastre de pe prima scenă fotbalistică. Un dezastru atunci, care nu știam dacă nu va duce la și un mai mare dezastru, anume falimentul.

Din fericire, ne putem reîntâlni în prima ligă, nu la Cluj de această dată, deoarece stadionul nu este disponibil, dar ne vedem la Mediaș, acolo unde fanii dinamoviști și clujeni vor fi prezenți în număr foarte mare.

Peste 1500 de fani dinamoviști vor fi prezenți la Mediaș, biletele din peluza oaspeților au fost epuizate rapid, astfel că suporterii noștri au achiziționat bilete și alte sectoare, dar incidente nu au cum să fie între două galerii înfrățite. Astfel, spectacolul din tribune va fi asigurat, să vedem ce se va întâmpla în teren.

Universitatea Cluj are 4 puncte în clasament, au reușit prima victorie chiar în runda precedentă, o partidă spectaculoasă cu 7 reușite, dar în care au avut parte și de multă șansă pentru a obține toate punctele puse în joc. Însă defensiv au probleme, au încasat 6 goluri în ultimele 2 meciuri și Dinamo are în sfârșit în față o apărare care să permită să ne creăm mai multe oportunități și să marcăm, desigur. În săptămâna premergătoare s-a vorbit mult despre o posibilă venire a lui Șumudică, semn că lucrurile nu sunt chiar legate acolo.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE ANTRENORUL LUI DINAMO:

GOLUBOVIC- COSTIN, GIAFER, GRIGORE, MOURA- GORKA, N.ROSU, IGLESIAS-BANI, POLITIC TIRA

Rezerve: Dujmovic, Bena, Goncalo, Borcea, Abdallah, Patriche, Amzar, Ilic, Irimia

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare