Tupeu maxim! Sepsi se teme de arbitraj

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo este cea mai dezavantajata echipa de arbitraj din Liga I, au fost multe erori grosolane comise impotriva echipei noastre.

Varful a fost atins in partida cu Sepsi din toamna, atunci cand formatia noastra a fost furata clar, penalty neacordat, gol neacordat si o eliminare discutabila pentru Nistor. Cu toate acestea, Sepsi are semne de intrebare cu privire la arbitraj inainte de duelul din aceasta dupa-amiaza:

„Am vazut azi delegarea. Ne va arbitra Sebastian Coltescu la meciul cu Dinamo. Pot spune ca-s surprins. Mai ales ca istoricul nostru recent cu el nu e tocmai roz. Am insa mare incredere in Comisia Centrala. De asemenea, am incredere in Sebi.

Sper sa duca meciul fara probleme. Iar maine, dupa joc, cum am un drum lung pana la Botosani, sper sa nu stau pe telefoane pentru a discuta pe la TV sau prin ziare decizii controversate. Sa vorbim despre fotbal, despre joc, nu decizii ale arbitrilor. Imi doresc ca maine sa felicit intreaga brigada a arbitrilor, pentru ca mana nu le-o pot strange data fiind situatia de fata cu pandemia (rade). Inca o data, sper sa fie totul bine si sa avem parte de un meci bun, fara probleme”, a zis Cornel Sfaiter, manager general Sepsi.

In acest sezon, Dinamo a fost „fluierata” de Coltescu in 3 partide:

CSM Poli Iasi-Dinamo 2-0, etapa 5, infrangere
Dinamo-FC Voluntari 2-1, etapa 11, victorie
CSM Poli Iasi-Dinamo 1-0, etapa 2 out, infrangere
In schimb, Sepsi a fost arbitrata de „centralul” oltean de 2 ori:

Chindia Targoviste-Sepsi OSK 0-0, etapa 9, remiza
Viitorul-Sepsi OSK Sf. Gheorghe 4-1, etapa 17, infrangere

loading...

Lasă un răspuns