Tunari-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Ovidiu Burcă

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo și Tunari se întâlnesc în turul 3 al Cupei României.

Echipa noastră vie după o înfrângere dureroasă în campionat și un meci cu o echipă de liga a treia în Cupa României, poate fi un bun prilej să ne refacem moralul. Nu va fi un meci deloc ușor, Dinamo nu traversează o perioadă extraordinară din punct de vedere sportiv, în vreme ce Tunari ocupă locul secund în liga a treia, având două victorii consecutive.

Cupa României este considerată competiția suprizelor și am avut parte în trecut de momente mai puțin plăcute, când am fost învinși de formații aflate într-un eșalon inferior. Acum ne trebuie victorie și să nu lăsăm loc de intepretări.

Sunt mulți fani care sunt nemulțumiți de activitatea antrenorului Ovidiu Burcă, dar și de rezultate în fond, iar acești critici pot fi reduși la tăcere doar prin rezultate pozitive, să fie o săptămână plină de victorii pentru Dinamo, în Cupă, iar pe final de săptămâna în campionat.

Reguli de eligibilitate: În această fază a competiției din informațiile primite de RD1948, avem nevoie de 3 jucători eligibili pentru regula Under, dar și de 3 pe banca de rezerve, așadar cumva se schimbă calculele pentru alcătuirea primului 11.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE OVIDIU BURCA:

FIlip Dujmovic, Alin Buleica, Denis Giafer, Razvan Patriche, Costin Amzar, Nelut Rosu, Daniel Iglesias, Antonio Bordusanu, Ahmed Bani, Lamine Ghezali, Vasile Buhaescu.

Rezerve: Oncescu, Moura, Bena, Lazar, Borcea, Ionescu, Gorka, Pop, Delciu

 

,,Cupa României este o competiție aparte. Sperăm să facem o figură frumoasă însemnând să trecem mai departe. Nu plecăm favoriți.

Dinamo este favorită prin prisma ligii în care joacă, dar și a tradiției și a palmaresului. Întotdeauna, mai ales în cupă, rezultatele pot fi suprinzătoare. Încercăm să ne jucăm șansa, indiferent de echipe pe care o înfruntăm. Despre CS Dinamo pot spune că a fost un meci pierdut de noi. Nu cred că meritam. Ăsta este fotbalul. Eu cred că ne vom bate la promovare cu Popești-Leordeni mai degrabă.” Vali Negru, antrenor Tunari pentru Playsport.

loading...

Lasă un răspuns