Tragere la sorți: Programul lui Dinamo!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo și-a aflat în această după-amiază programul în liga secundă.

Tragerea la sorți a programului Ligii 2 Casa Pariurilor s-a desfășurat miercuri, 20 iulie 2022, de la ora 12:00, la sediul FRF, în sala Nicole Dobrin.  Competiţia Liga 2 Casa Pariurilor se va disputa în două faze după cum urmează:

  • prima fază a competiţiei, la care vor participa 20 de echipe, va consta într-un sezon regular, doar tur, cu un total de 19 etape
  • a doua fază a competiţiei va consta într-un play-off şi un play-out. La play-off vor participa primele şase clasate, iar la play-out celelalte 14 echipe rămase, împărţite în două grupe, A şi B, cu câte şapte echipe fiecare.

Play-off-ul se va disputa în formatul tur-retur, cu un total de 10 etape

Play-out-ul se va disputa într-un singur tur, cu un total de 7 etape

Programul primei etape a Ligii 2, ediția 2022-2023:

Etapa 1
CSC ȘELIMBAR – FC BRAȘOV
POLITEHNICA TIMIȘOARA – UNIREA CONSTANȚA
PROGRESUL SPARTAC – SC DINAMO 1948
OTELUL GALAȚI – POLITEHNICA IAȘI
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSC DUMBRĂVIȚA
UNIREA DEJ – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CONCORDIA CHIAJNA – CSM SLATINA
CSA STEAUA – METALOGLOBUS
GLORIA BUZĂU – RIPENSIA TIMIȘOARA
UNIREA SLOBOZIA – MINAUR BAIA MARE

Etapa 2
FC BRAȘOV – MINAUR BAIA MARE
RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA SLOBOZIA
METALOGLOBUS – GLORIA BUZĂU
CSM SLATINA – CSA STEAUA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CONCORDIA CHIAJNA
CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA DEJ
POLITEHNICA IAȘI – VIITORUL PANDURII TG JIU
SC DINAMO 1948 – OTELUL GALATI
UNIREA CONSTANȚA – PROGRESUL SPARTAC
CSC SELIMBAR – POLITEHNICA TIMIȘOARA

Etapa 3
POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC BRAȘOV
PROGRESUL SPARTAC – CSC SELIMBAR
OTELUL GALATI – UNIREA CONSTANȚA
VIITORUL PANDURII TG JIU – SC DINAMO 1948
UNIREA DEJ – POLITEHNICA IAȘI
CONCORDIA CHIAJNA – CSC DUMBRĂVIȚA
CSA STEAUA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
GLORIA BUZĂU – CSM SLATINA
UNIREA SLOBOZIA – METALOGLOBUS
MINAUR BAIA MARE – RIPENSIA TIMIȘOARA

Etapa 4
FC BRAȘOV – RIPENSIA TIMIȘOARA
METALOGLOBUS – MINAUR BAIA MARE
CSM SLATINA – UNIREA SLOBOZIA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – GLORIA BUZĂU
CSC DUMBRĂVIȚA – CSA STEAUA
POLITEHNICA IAȘI – CONCORDIA CHIAJNA
SC DINAMO 1948 – UNIREA DEJ
UNIREA CONSTANȚA – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSC SELIMBAR – OTELUL GALATI
POLITEHNICA TIMIȘOARA – PROGRESUL SPARTAC

Etapa 5
PROGRESUL SPARTAC – FC BRAȘOV
OTELUL GALATI – POLITEHNICA TIMIȘOARA
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSC SELIMBAR
UNIREA DEJ – UNIREA CONSTANȚA
CONCORDIA CHIAJNA – SC DINAMO 1948
CSA STEAUA – POLITEHNICA IAȘI
GLORIA BUZĂU – CSC DUMBRĂVIȚA
UNIREA SLOBOZIA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
MINAUR BAIA MARE – CSM SLATINA
RIPENSIA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS

Etapa 6
FC BRAȘOV – METALOGLOBUS
CSM SLATINA – RIPENSIA TIMIȘOARA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – MINAUR BAIA MARE
CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA SLOBOZIA
POLITEHNICA IAȘI – GLORIA BUZĂU
SC DINAMO 1948 – CSA STEAUA
UNIREA CONSTANȚA – CONCORDIA CHIAJNA
CSC SELIMBAR – UNIREA DEJ
POLITEHNICA TIMIȘOARA – VIITORUL PANDURII TG JIU
PROGRESUL SPARTAC – OTELUL GALATI

Etapa 7
OTELUL GALATI – FC BRAȘOV
VIITORUL PANDURII TG JIU – PROGRESUL SPARTAC
UNIREA DEJ – POLITEHNICA TIMIȘOARA
CONCORDIA CHIAJNA – CSC SELIMBAR
CSA STEAUA – UNIREA CONSTANȚA
GLORIA BUZĂU – SC DINAMO 1948
UNIREA SLOBOZIA – POLITEHNICA IAȘI
MINAUR BAIA MARE – CSC DUMBRĂVIȚA
RIPENSIA TIMIȘOARA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
METALOGLOBUS – CSM SLATINA

Etapa 8
FC BRAȘOV – CSM SLATINA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – METALOGLOBUS
CSC DUMBRĂVIȚA – RIPENSIA TIMIȘOARA
POLITEHNICA IAȘI – MINAUR BAIA MARE
SC DINAMO 1948 – UNIREA SLOBOZIA
UNIREA CONSTANȚA – GLORIA BUZĂU
CSC SELIMBAR – CSA STEAUA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA
PROGRESUL SPARTAC – UNIREA DEJ
OTELUL GALATI – VIITORUL PANDURII TG JIU

Etapa 9
VIITORUL PANDURII TG JIU – FC BRAȘOV
UNIREA DEJ – OTELUL GALATI
CONCORDIA CHIAJNA – PROGRESUL SPARTAC
CSA STEAUA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
GLORIA BUZĂU – CSC SELIMBAR
UNIREA SLOBOZIA – UNIREA CONSTANȚA
MINAUR BAIA MARE – SC DINAMO 1948
RIPENSIA TIMIȘOARA – POLITEHNICA IAȘI
METALOGLOBUS – CSC DUMBRĂVIȚA
CSM SLATINA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

Etapa 10
FC BRAȘOV – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSC DUMBRĂVIȚA – CSM SLATINA
POLITEHNICA IAȘI – METALOGLOBUS
SC DINAMO 1948 – RIPENSIA TIMIȘOARA
UNIREA CONSTANȚA – MINAUR BAIA MARE
CSC SELIMBAR – UNIREA SLOBOZIA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – GLORIA BUZĂU
PROGRESUL SPARTAC – CSA STEAUA
OTELUL GALATI – CONCORDIA CHIAJNA
VIITORUL PANDURII TG JIU – UNIREA DEJ

Etapa 11
UNIREA DEJ – FC BRAȘOV
CONCORDIA CHIAJNA – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSA STEAUA – OTELUL GALATI
GLORIA BUZĂU – PROGRESUL SPARTAC
UNIREA SLOBOZIA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
MINAUR BAIA MARE – CSC SELIMBAR
RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA CONSTANȚA
METALOGLOBUS – SC DINAMO 1948
CSM SLATINA – POLITEHNICA IAȘI
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSC DUMBRĂVIȚA

Etapa 12
FC BRAȘOV – CSC DUMBRĂVIȚA
POLITEHNICA IAȘI – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
SC DINAMO 1948 – CSM SLATINA
UNIREA CONSTANȚA – METALOGLOBUS
CSC SELIMBAR – RIPENSIA TIMIȘOARA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – MINAUR BAIA MARE
PROGRESUL SPARTAC – UNIREA SLOBOZIA
OTELUL GALATI – GLORIA BUZĂU
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSA STEAUA
UNIREA DEJ – CONCORDIA CHIAJNA

Etapa 13
CONCORDIA CHIAJNA – FC BRAȘOV
CSA STEAUA – UNIREA DEJ
GLORIA BUZĂU – VIITORUL PANDURII TG JIU
UNIREA SLOBOZIA – OTELUL GALATI
MINAUR BAIA MARE – PROGRESUL SPARTAC
RIPENSIA TIMIȘOARA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
METALOGLOBUS – CSC SELIMBAR
CSM SLATINA – UNIREA CONSTANȚA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – SC DINAMO 1948
CSC DUMBRĂVIȚA – POLITEHNICA IAȘI

Etapa 14
FC BRAȘOV – POLITEHNICA IAȘI
SC DINAMO 1948 – CSC DUMBRĂVIȚA
UNIREA CONSTANȚA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSC SELIMBAR – CSM SLATINA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS
PROGRESUL SPARTAC – RIPENSIA TIMIȘOARA
OTELUL GALATI – MINAUR BAIA MARE
VIITORUL PANDURII TG JIU – UNIREA SLOBOZIA
UNIREA DEJ – GLORIA BUZĂU
CONCORDIA CHIAJNA – CSA STEAUA

Etapa 15
CSA STEAUA – FC BRAȘOV
GLORIA BUZĂU – CONCORDIA CHIAJNA
UNIREA SLOBOZIA – UNIREA DEJ
MINAUR BAIA MARE – VIITORUL PANDURII TG JIU
RIPENSIA TIMIȘOARA – OTELUL GALATI
METALOGLOBUS – PROGRESUL SPARTAC
CSM SLATINA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSC SELIMBAR
CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA CONSTANȚA
POLITEHNICA IAȘI – SC DINAMO 1948

Etapa 16
FC BRAȘOV – SC DINAMO 1948
UNIREA CONSTANȚA – POLITEHNICA IAȘI
CSC SELIMBAR – CSC DUMBRĂVIȚA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
PROGRESUL SPARTAC – CSM SLATINA
OTELUL GALATI – METALOGLOBUS
VIITORUL PANDURII TG JIU – RIPENSIA TIMIȘOARA
UNIREA DEJ – MINAUR BAIA MARE
CONCORDIA CHIAJNA – UNIREA SLOBOZIA
CSA STEAUA – GLORIA BUZĂU

Etapa 17
GLORIA BUZĂU – FC BRAȘOV
UNIREA SLOBOZIA – CSA STEAUA
MINAUR BAIA MARE – CONCORDIA CHIAJNA
RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA DEJ
METALOGLOBUS – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSM SLATINA – OTELUL GALATI
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – PROGRESUL SPARTAC
CSC DUMBRĂVIȚA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
POLITEHNICA IAȘI – CSC SELIMBAR
SC DINAMO 1948 – UNIREA CONSTANȚA

Etapa 18
FC BRAȘOV – UNIREA CONSTANȚA
CSC SELIMBAR – SC DINAMO 1948
POLITEHNICA TIMIȘOARA – POLITEHNICA IAȘI
PROGRESUL SPARTAC – CSC DUMBRĂVIȚA
OTELUL GALATI – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSM SLATINA
UNIREA DEJ – METALOGLOBUS
CONCORDIA CHIAJNA – RIPENSIA TIMIȘOARA
CSA STEAUA – MINAUR BAIA MARE
GLORIA BUZĂU – UNIREA SLOBOZIA

Etapa 19
UNIREA SLOBOZIA – FC BRAȘOV
MINAUR BAIA MARE – GLORIA BUZĂU
RIPENSIA TIMIȘOARA – CSA STEAUA
METALOGLOBUS – CONCORDIA CHIAJNA
CSM SLATINA – UNIREA DEJ
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSC DUMBRĂVIȚA – OTELUL GALATI
POLITEHNICA IAȘI – PROGRESUL SPARTAC
SC DINAMO 1948 – POLITEHNICA TIMIȘOARA
UNIREA CONSTANȚA – CSC SELIMBAR

 

Ce echipe vor participa în sezonul 2022-2023 din Liga 2

  • SC Dinamo 1948
  • Clubul Sportiv al Armatei Steaua
  • CS Concordia Chiajna
  • AFC Unirea 04 Slobozia
  • AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
  • CSC 1599 Şelimbăr
  • FC Metaloglobus București
  • ACSM Politehnica Iaşi
  • AS FC Buzău, care va juca sub marca Gloria Buzău
  • FC Unirea Dej

 

  • ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
  • SC Fotbal Club Ripensia Timișoara
  • ACS Fotbal Club Brașov – Steagul Renaște, care va juca sub marca Fotbal Club Braşov
  • SSU Politehnica Timişoara, care va juca sub marca Politehnica Timişoara
  • AFC Unirea Constanţa
  • ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
  • AFC Progresul 1944 Spartac
  • CSM Slatina
  • CSC Dumbrăviţa
  • CS Minaur Baia Mare

Program Liga 2 Casa Pariurilor

SEZONUL REGULAR

Etapa 1 – 06.08.2022Etapa 11 – 22.10.2022
Etapa 2 – 13.08.2022Etapa 12 – 29.10.2022
Etapa 3 – 20.08.2022Etapa 13 – 05.11.2022
Etapa 4 – 27.08.2022Etapa 14 – 12.11.2022
Etapa 5 – 03.09.2022Etapa 15 – 26.11.2022
Etapa 6 – 10.09.2022Etapa 16 – 03.12.2022
Etapa 7 – 17.09.2022Etapa 17 – 25.02.2023
Etapa 8 – 01.10.2022Etapa 18 – 04.03.2023
Etapa 9 – 08.10.2022Etapa 19 – 11.03.2023
Etapa 10 – 15.10.2022

 

PLAY-OFF

Etapa 1 – 18.03.2023Etapa 6 – 29.04.2023
Etapa 2 – 01.04.2023Etapa 7 – 06.05.2023
Etapa 3 – 08.04.2023Etapa 8 – 10.05.2023
Etapa 4 – 14.04.2023Etapa 9 – 13.05.2023
Etapa 5 – 22.04.2023Etapa 10 – 20.05.2023

 

PLAY-OUT

Etapa 1 – 18.03.2023Etapa 5 – 22.04.2023
Etapa 2 – 01.04.2023Etapa 6 – 29.04.2023
Etapa 3 – 08.04.2023Etapa 7 – 06.05.2023
Etapa 4 – 14.04.2023
loading...

Lasă un răspuns