Tot lotul lui Dinamo in carantina! Dinamo are doua variante

Stiri Dinamo

Scris de:

Situatia la echipa noastra este de-a dreptul tragica in momentul de fata si pare ca suntem condamnati, daca nu se va opri competitia, ori macar sa se schimbe sistemul pentru sezonul urmator.

DSP a informat astazi LPF ca Dinamo intra obligatoriu in carantina pentru 14 zile, Liga nu va opri insa campionatul, iar cluburile care nu vor putea sustine un meci din cauza lipsei de efectiv vor pierde prin forfait

Dinamo e focar de infectie cu coronavirus, iar Directia de Sanatate Publica Ilfov a trimis astazi o hartie la Liga Profesionista prin care o anunta ca toti jucatorii si staff-ul „cainilor” trebuie sa intre obligatoriu in carantina 14 zile. Indiferent ca sunt pozitivi sau negativi! Liga a informat clubul si a amanat pentru moment meciurile echipei lui Multescu, inclusiv pe cel de vineri cu Hermannstadt, anunta Gazeta Sporturilor.

LPF nu se va abate de la planul initial, de a termina pe teren acest campionat. Maine, la sediul Ligii va avea loc o discutie cu reprezentantii clubului Dinamo si li se vor prezenta variantele pentru terminarea sezonului. Ori vor folosi juniorii, in cazul in care la anumite meciuri nu se va mai putea aplica masura amanarii lor, ori daca se va afla in imposibilitatea de a sustine un meci din cauza faptului ca nu are suficienti fotbalisti, atunci se va aplica masura de a pierde cu 0-3 la „masa verde”, anunta aceeasi sursa.

Dinamo are nu mai putin de 18 fotbalisti testati pozitiv, dar acum i-a pierdut fortat si pe restul fotbalistilor de la seniori, ale caror rezultate fusesera negative, acestia fiind obligati acum de DSP Ilfov sa intre pana pe 5 august la izolare pentru ca au fost contacti directi ai celor infectati! Practic Dinamo va fi nevoita sa joace cu juniori de la U17 si U19.

loading...

Lasă un răspuns