Torje pleacă de la Dinamo!

Stiri Dinamo

Scris de:

Se anunță câteva zile pline de mișcări de trupe.

Neavând președinte și antrenor, vor fi mai degrabă plecări de jucători. Cosmin Matei și-a găsit deja următoarea destinație, iar ceea ce părea doar un zvon, Gabriel Torje a părăsit și el Dinamo.

Mijlocașul le-a transmis conducătorilor că ia în calcul să rămână la echipă și în liga secundă, dar astăzi s-a răzgândit.  Torje va semna în următoarele ore rezilierea contractului, astfel că mijlocașul de bandă, care va împlini 33 de ani, va evolua la altă echipă în sezonul următor.

6 goluri și 2 pase decisive și-a trecut în cont Gabriel Torje în 23 de meciuri

OFICIAL: Matei și-a șters lacrimile și a semnat noul contract

Cosmin Matei și-a găsit repede un nou angajament după despărțirea de Dinamo.

Cosmin Matei a fost cel mai curtat dinamovist în ultima săptămână. Dorit de UTA și U Cluj, mijlocașul a ales-o pe Sepsi Sf Gheorghe. Matei a semnat un contract valabil două sezoane cu formația covăsneană.

„Vă informăm că Sepsi OSK a perfectat un nou transfer, cel al mijlocașului Cosmin Matei, care ultima oară a jucat la FC Dinamo, dar a mai evoluat în carieră și la FC Farul, Genclerbirligi (Turcia), NK Istra 1961 (Croația), Atromitos (Grecia), Astra Ploiești, precum şi la FCSB.

Jucătorul, în vârstă de 30 de ani, a semnat un contract valabil pe doi ani cu clubul nostru. Îi urăm mult succes alături de Sepsi OSK!”, se arată în comunicatul clubului covăsnean.

400.000 de euro este cota lui Cosmin Matei, potrivit Transfermarkt

loading...

Lasă un răspuns