Supărarea e mare…dar fără NOI, DINAMO MOARE

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

SEMNAT: EDUARD RAZVAN

Aseară am trăit cu toții cea mai mare umilință. Cu siguranță a fost cea mai de coșmar seară din viața mea.

Priveam cum efectiv echipa noastră este lipsită de puteri. După o greșeală uriașă din partea acestui arbitru, practic nu am mai putut face nimic. Meciul s-a terminat după eliminarea lui Steliano. Referitor la ce urmează după meciul de aseară, tot ce pot spune este că avem un președinte care știe să gestioneze foarte bine astfel de momente de criză.

Nu-mi fac griji în această privință și nici nu cad în tabăra pesimiștilor spunând că vom retrograda sau ” mai bine începem din liga a 4-a, cu un club curat”.

Trebuie și suntem obligați să uităm această umilință cât de repede posibil. Nu avem timp de lamentări pentru că drumul de-abia a început și este unul lung, de durată.

După toate cele întâmplate aseară, trebuie să fim și mai puternici. Suntem singurii ce ținem Dinamo în viață și dacă noi vom renunța, atunci cu siguranță Dinamo nu o să mai existe. Sunt momente dificile, cu asta ne confruntăm în ultimii doi ani de zile și totuși ne-am încăpățânat să nu cedăm, am fost desființați de n ori însă Dinamo trăiește. Trăiește prin noi. Nu țin cu Dinamo pentru rezultate, sunt aici pentru echipa mea indiferent de situația sportivă.

Cum de altfel, dacă acesta era criteriul de selecție, nu eram dinamovist. Însă, acest spirit, această galerie minunată, coregrafii, cântece, totul pus deasupra tuturor, m-a făcut să iubesc Dinamo și să nu mă dezic niciodată de club. Când Dinamo îți cere ajutorul, întotdeauna răspunzi pozitiv și fără vreo ezitare. Trebuie să ne apărăm clubul și să păstrăm acest spirit viu pentru generațiile ce vor urma.

Ce urmează de făcut? Răspunsul este simplu: SĂ SALVĂM DINAMO! Prelungire de carduri DDB, bilete virtuale, abonamente, tricouri. La orice acțiune a celor din DDB trebuie să fim și mai mulți și mai hotărâți după cele întâmplate aseară. Totodată prezența noastră pe stadion trebuie să crească considerabil. Duminică avem meci acasă și băieții noștri au nevoie de noi mai mult ca niciodată!

N-avem nicio scuză să nu venim. Este într-o zi de weekend, o oră potrivită și de aceea prezența noastră pe stadion devine obligatorie!
Să privim în viitor, să nu lăsăm alte influențe să ne dezbine și să ne descurajeze!
Altminteri, toată lumea ne pune cruce, însă ei nu știu că atunci când ” CÂINII SE UNESC, ZIUA ÎNVINGE NOAPTEA! „

loading...

Lasă un răspuns