AcasăEditorialStrainii care nu mai sunt "straini".

Strainii care nu mai sunt „straini”.

In ultima perioada se observa un fenomen bizar in armosfera din jurul clubului Dinamo. Strainii veniti de pe alte meleaguri se ataseaza de clubul nostru mult mai puternic decat romanii care se declara „caini” de mici.

Am ales trei exemple de sportivi de alta nationalitate care s-au atasat de clubul nostru.

Hatem Elhamed-A jucat putin la Dinamo, a venit timid si nebagat in seama. A jucat din inima si cu inima, si a ramas unul dintre noi.Se intereseaza de tot ceea ce se intimpla la Dinamo,Profilul lui de fb este colorat in alb si rosu, iar atunci cand poate este prezent la meciuri pentru a sustine echipa.

Gustav Rydegard-Fostul jucator al echipei de handbal, actualmente  jucator in Germania,poate fi considerat deja membru marcant al celor de la Front 48.Nu a ezitat sa bata sute de km pentru a ajuta la coregrafia dinaintea finalei Cupei Romaniei.O legenda spune ca un prieten al jucatorului i-a cerut un tricou cu autograf de la echipa unde activeaza in Germania.Saritor, i-a dat tricoul, dar nu a ezitat sa se semneze …”m…e sTeaua”.

Ibrahima Diaw– Urias jucator, cu o cariera impresionanta  la PSG, antreorul din teren al echipei de handbal, s-a declarat  fascinat de atmosfera de la finala campionatului de handbal si a tinut sa transmita suporterilor un mesaj emotionant la plecarea de la Dinamo.

Probabil mai sunt si altii, nu putem decat sa le multumim si sa ii primim mereu cu drag in randul nostru.

 

 

„Nu am spus ca vreau sa plec de la Dinamo”

 

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare