AcasăEditorialSpectaculos, dar fără victorie

Spectaculos, dar fără victorie

Echipa noastră din Liga de Tineret a ratat victoria în acest week-end.

Pe stadionul din Domnești s-au întâlnit ACS Sport Team și Dinamo București, în etapa cu numărul 4 a Ligii de Tineret. (REZUMAT LA FINALUL ARTICOLULUI)

Dinamo a început în următoarea formulă: Stoian Alexandru – Neculai Yanis, Ioniță Ștefan, Cune Alexandru, Zamfir Mario- Borcea Valentin, Neculai Florin, Doncioiu Eusebiu, Flaugiu Alexandru, Andrei Florescu, Stanciu Vlăduț
Rezerve: Constantin David, Dogaru Sergiu, Moise Luca, Constantin Damian, Ionescu Cristian, Neagu Mathyas, Munteanu Alexandru, Irimia David, Irimia Dragoș

Meciul a început de la scorul de 1-0, ACS Spor Team a deschis scorul chiar în primul minut de joc, în urma unei devieri spectaculoase cu capul. Dinamo a revenit destul de repede pe tabelă și a egalat prin Stanciu Vlăduț în minutul 14. Au fost multe ocazii de o parte, dar și de alta, Dinamo a făcut 2-1 prin Doncioiu, care a șutat spectaculos sub bară, după o fază frumoasă lucrată. Din păcate, am fost egalați în urmă unei bâlbâieli în defensiva noastră. Dinamo a avut și o bară în prima parte.

2-2 a fost scorul la pauză. ACS Sport Team a forțat în startul reprizei secunde și după ce au ratat câteva ocazii importante, au făcut 3-2, dar după aceea a fost o singură echipă pe teren. Dinamo a ratat ocazii peste ocazii, am reușit să egalăm în minutul 80 prin Andrei Florescu, din lovitură de pedeapsă, dar am ratat victoria și rămânem cu doar 4 puncte după 4 meciuri.

De remarcat faptul că Valentin Borcea a fost utilizat din nou la echipa de tineret, jucătorul și-a revenit după accidentare, rămâne de văzut când va fi chemat la prima echipă.

Pentru Dinamo urmează duelul cu Rapid pe 18 septembrie, la ora 12:00, pe stadionul Granitul.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare