AcasăStiri DinamoSondaj: Lupta nebuna la varf. Oare putem?

Sondaj: Lupta nebuna la varf. Oare putem?

 După rezultatul din această seară, ne putem face o idee mai clară asupra potențialului real al echipei noastre în acest final nebun de campionat.  

 

Cu patru etape rămase înainte de final, Dinamo este într-o poziție la care nu ne așteptam, având în vedere poziția de pe care am început play-offul, problemele de pe tot parcursul sezonului, dar și startul destul de greoi în această parte a campionatului. Acum Dinamo privește cu mai mult optimism.

 

Dinamo este în acest moment pe locul 3, iar Viitorul este la doar două puncte în fața noastră, iar echipa lui Hagi este în cădere liberă, după ce o bună parte din campionat a fost condusă de echipa constănțeană. Presiunea și-a spus cuvântul se pare, cred că suntem cu adevărat capabili să-i depășim în aceste etape rămase.

 

Acum întrebarea pe care ne-o punem cu toții: Putem să ne batem pentru prima poziție? Cinci puncte nu sunt puține, dar trebuie să ținem cont că vom avea meci direct cu Fcsb în două runde, pe teren propriu, în fața a poate 40 000 de câini dornici să vadă o victorie mare în fața lor. Poate să nu fie de ajuns, dar vedem cum se pot pierde puncte.

 

Desigur, orice calcul nu își are rostul, atâta timp cât noi nu vom învinge etapa viitoare la Craiova, o echipă care pare fără obiectiv în acest moment, deoarece și locul 3 este departe de ei. Totodată, să nu uităm că vom avea meci la Cfr, un teren pe care e aproape imposibil să câștigi, după cum vedem și în acest play-off.

 

Nu este ușor, dar totuși, să fie anul nostru? Credeți că putem ajunge acolo?

 

[Juna_IT_Poll id=”62″]

 

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare