Slobozia-DINAMO, comentariu LIVE la Radio Dinamo1948

Stiri Dinamo

Scris de:

A venit și ziua ultimul meci oficial din 2022.

Astăzi avem ultima partida a echipei noastre într-un meci oficial și așa cum v-am obișnuit la meciurile din deplasare, vom realiza comentariu și analiză LIVE pe facebook și Youtube. Sâmbătă cu Brașov a fost un eveniment cu totul special, colegul nostru Sorin a reușit ceva incredibil, cunoscut de voi toți deja, cei care nu ați văzut încă cum a anticipat penalty-ul din minutul 13, aveți în filmulețul de mai jos.

Vă așteptăm alături de noi începând cu ora 18:50, Sorin și-a anunțat deja prezența, sperăm să fim prezenți în număr cât mai mare, poate să avem și o intervenție sau două în direct de la Buzău. Să încheiem anul așa cum se cuvine!

Cine ne arbitrează în această seară! Detalii despre bilete

Echipa noastră joacă în deplasare la Buzău cu Unirea Slobozia, meci din etapa a treia a fazei grupelor din Cupa României. Un ultim test pentru echipa noastră înainte de pauza competițională de aproape 3 luni de zile, în care vor fi multe schimbări în club și la echipă

Meciul din această seară se joacă la Buzău, deoarece partida a fost programată la ora 19:00 și gazdele de la Slobozia nu beneficiază de instalație de nocturnă. Fanii dinamoviști au alocate 400 de bilete pentru acest meci și ele pot fi achiziționate de la casă de bilete rezervată oaspeților. Costul unui tichet este de 10 RON.

CCA a anuntat brigada de arbitri pentru acest meci. Astfel, arbitru central a fost desemnat Vadana Sorin (Cluj-Napoca). Acesta va fi ajutat de asistenții Tudor Răzvan Claudiu (Craiova) și Suciu George (Câmpia Turzii). CCA l-a desemnat observator pe Comănescu Adrian (Râmnicu Vâlcea).

Vadana Sorin va arbitra în premieră un meci al echipei noastre, este arbitru din lotul ligii a doua, să sperăm că nu va fi depășit de miza partidei.

Slobozia-DINAMO: Un ultim test și o ultimă oportunitate! Ce soluții are Burcă

loading...

Lasă un răspuns