Situatie incerta pentru Popescu! Dinamo iese in pierdere

Stiri Dinamo

Scris de:

Ieri va scriam in exclusivitate despre faptul ca Dinamo poate obtine o suma importanta in urma transferului lui Mihai Popescu la St. Mirren. 

Fundasul central dinamovist a fost imprumutat in a doua parte a sezonului la echipa care s-a salvat intr-un final de la retrogradare. Scotienii aveau posibilitatea de a-l transfera definitiv pentru suma de 350 000 de euro, insa nici pana acum nu au ajuns la un acord cu clubul, semn ca scotienii nu vor sa plateasca suma de transfer. Popescu a declarat pentru site-ul nostru ca nici el nu a ajuns la un acord cu scotienii si astfel el se va alatura lotului condus de Eugen Neagoe. 

Situatie ingrata pentru Popescu! Popescu a fost imprumutat pana pe 30 iunie, el nici nu se putea antrena cu Dinamo pana atunci si Dinamo a mai adus un fundas central in lot, este vorba despre Florin Bejan. In conditiile in care unul dintre Ricardo Grigore sau Denis Ciobotariu trebuie sa fie titular, sansele lui Popescu la ocuparea unui loc in lot tind spre zero. 

Cel mai probabil acestuia i se va cauta o alta echipa, care sa achite o suma de transfer, poate chiar din prima liga din Scotia, acolo unde a lasat o impresie placuta, ori in alta tara, cert este ca situatia lui in acest moment nu este una placuta. 

Bani de la Nedelcearu! Dupa cum v-am anuntat inca de saptamana trecuta, Dinamo a pastrat un procent de 15% la transferul lui Nedelcearu in Rusia si echipa noastra poate incasa in aceasta vara o suma importanta. Se vorbeste tot mai mult de interesul lui AS Roma, care il poate transfera in aceasta vara, dupa turneul final extrem de reusit al liderului din defensiva nationalei U21. Suma de transfer vehiculata ar fi de 4 milioane de euro, in aceste conditii, echipa noastra ar primi 600 000 de euro. 

loading...

Lasă un răspuns