,,Situația s-a mai liniștit puțin”

Stiri Dinamo

Scris de:

La conferința de presă organizată înainte de meciul cu Craiova, a fost prezent și portarul echipei noastre, Mihai Esanu.

Tânărul dinamovist a venit la conferință chiar la finala pierdută de Ana Maria Popescu, care a obținut prima medalie la JO:

,,Nu am știu că este finala, am trăit cu emoții cu voi ultimele minute. M-am uitat doar la meciul echipei naționale, am emoții când joacă colegii mei. Eu cred că au șanse mari să iasă din grupă, poate chiar și la o medalie. Sunt jucători de valoare, de calitate, sunt sigur că vor face lucruri frumoase”

Despre meciul de luni seară: ,,Nu am făcut încă analiza lor, toată lumea ne da șansa a doua, pe noi doar ne ambiționează, încercăm să ne facem treaba, să facem ce spune Mister, vedem ce iese. Un derby incendiar, ei de abia așteptau meciurile acestea, suporterii noștri sunt însetați, cred că va fi o atmosferă foarte frumoasă.

Nu știu care este Craiova adevărată, important e că sunt două derby-uri, cu fani mulți. Poate ar fi fost mai bine că mai multe orașe din România să facă fuziune, cum au făcut Viitorul cu Farul, să aibă toți suporterii din orașul respectiv. Din Craiova ar putea face doar una puternică, în Timișoara sunt 2-3”, a spus Mihai Esanu la conferință de presă.

Mulți fani dinamoviști fac deplasarea: ,,Din ce am înțeles, au peste 1000 de bilete, cred că vor fi toate date”

,,Important e să câștige echipa, nu cine este cel mai bun jucător”

,,Era o atmosfera încărcată, în special din cauza incertitudinii, acum prin venirea domnului Mureșan, ne-a răspuns la niște întrebări și pot să spun că situația s-a mai liniștit puțin. Noi trebuie să ne pregătim cât mai bine, de la meci de la meci, sperăm să adunăm puncte cât mai multe”

loading...

Lasă un răspuns