AcasăEditorialSiguranță la centru

Siguranță la centru

Dinamo a obținut un rezultat de egalitate la Buzău, după un start de meci total nereușit și echipa noastră părea victimă sigură.

Dinamo a obținut un rezultat de egalitate la Buzău, după un start de meci total nereușit și echipa noastră părea victimă sigură.

Momentul cheie a fost la faza fixă executată de Ahmed Bani și Gorka Larrucea a trimis perfect în poartă pentru a readuce echipa noastră în cărți. Același Gorka Larrucea a fost cel care a obținut lovitura de pedeapsă din care Ahmed Bani a adus egalarea. Prin aceste reușite, dar și prin jocul solid de la centru, acolo unde Dinamo nu îl are la dispoziție pe Dani Iglesias, Gorka a fost votat drept jucătorul partidei cu Gloria Buzău.

Peste 50% dintre voturile exprimate pe grupul de facebook Radio Dinamo1948 au fost pentru mijlocașul spaniol. Gorka a ajuns astfel la 2 goluri în play-off, cifre foarte bune pentru un mijlocaș central cu valențe defensive. Gorka reușise un singur gol în sezonul regular, dar el a intrat mai târziu în echipă, după ce a semnat cu echipa ulterior startului sezonului.

Al doilea în rândul preferințelor a fost Filip Dujmovic, care a primit prin cele 17% din voturile exprimate și un vot de încredere din partea dinamovistilor. Dujmovic rămâne un preferat al fanilor și acesta este anunțat titular în continuare. Ahmed Bani a avut 8% din voturi, la fel și Lamine Ghezali.

Ionuț Lupescu invitat la ,,Dinamo 7/9”

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare