AcasăEditorialShhh… Să fie liniște!

Shhh… Să fie liniște!

SEMNAT: Postolache Naty

Acum este timpul să protestăm!
Liniște…protest??? Da, protest în liniște!
Dar, împotriva cui?
Împotriva scârtâietorilor, împotriva rău-voitorilor al căror scop sau efect este de a ne dezbina și de a împiedica ușor clubul nostru iubit lăsându-l fără aer, mai exact fără suporteri … fără cotizanți.

Și, de ce am face asta?
Pentru a demonstra că nimeni și nimic nu ne va face să ne pierdem speranța și curajul de a lupta!
Care este planul?
Suntem sătui de toate comantariile care în mod direct sau indirect, intenționat sau neintenționat lovesc în suporterii cotizanți, în programul DDB sau în PCH fără a avea vreun fundament, urmă de logică sau bun-simț.
Trista realitate este că odată întipărită o idee în minte, chiar și nefondată, ete greu de a convinge contrariul; cel puțin nu prin cuvinte!

Singura soluție este să demonstrăm prin fapte!
Fac un apel către toți cei care se consideră dinamoviști. De câte ori apare un comentariu “problemă” pe una din paginile de facebook oficiale (ProgramDDB, Peluza Cătălin Hîldan – Grup Oficial, Program Doar Dinamo București , Dinamo București, Radio Dinamo1948 și Radio Dinamo1948 Group), haideți să-l “anihilăm” cumpărând 1-2-3 bilete virtuale; fiecare câte poate și postând capturile de ecran la acel comentariu.
Nu uitați, o poză /o faptă face cât o mie de cuvinte!
În acest mod vom începe un protest mut, o campanie a faptelor. Dacă ne vom implică cât mai mulți, în scurt timp ne vom ruga să mai apară astfel de comentarii doar pentru a avea un motiv în plus să cumpărăm și alte bilete.

Ce se poate întâmpla?

1. Vom cumpăra bilete virtuale, bani ce vor ajunge în conturile clubului
2. Vom da dovadă de unitate, de curaj și de poftă de a lupta
3. Toate acele oi rătăcite sau câini behaitori care au impresia că știu să latre, vor dispărea sau poate chiar se vor trezi
4. Vom crea modul propice în care un investitor serios poate să ni se alăture, iar împreună vom reconstrui acel Dinamo cu care odată ne mândream

Clubul are probleme dar pentru noi sunt doar provocări.
Misiunea noastră este de a găsi soluții și de a ieși biruitori!
Nu cu vorba, ci cu fapta…
Când se unesc câinii, ziua învinge noaptea!

În viața asta mai avem ceva de făcut! Hai Dinamo!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare