Se simte Uhrin sapat? „Totul apare in presa”

Stiri Dinamo

Dinamo a pierdut al doilea meci din play-out, dupa o prestatie jalnica, in care formatia noastra a fost aproape inexistenta pe faza de atac.

Dinamo a reusit un singur gol in ultimele 4 meciuri oficiale si Uhrin recunoaste si el faptul ca Dinamo are mari probleme pe faza de atac. Antrenorul dinamovist crede ca sunt probleme si la nivel de comunicare, ca cineva ofera informatiile in presa:

„Sunt foarte suparat. Era 0-0 cu 5 minute inainte de final, si dupa aceea am luat gol. Jocul nostru de atac nu a fost bun. Nu suntem periculosi pe faza ofensiva. Lazar a fost oprit eronat, la faza aceea cand s-a dat ofsaid. Pierdem de fiecare data asa, pentru ca nu avem foarte multe ocazii. Totusi, de fiecare data se intampla sa se greseasca impotriva noastra.

Pentru mine, e periculos ca de fiecare data cand le spun cum sa joace, in 30 de minute apare totul in presa. Nu stiu cine vorbeste, dar cineva face asta tot timpul. Trebuie sa schimbam totul si sa fim mai concentrati pentru fiecare meci in parte”, a declarat Uhrin la finalul partidei.