Se mai întâmplă și lucruri pozitive: Amical de lux pentru Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Echipa noastră se va reuni săptămâna viitoare, nu știm încă în ce formulă, câte noutăți vor fi sau câți jucători nu se vor prezenta.

După cum am scris și ieri, lista este deschisă în ceea ce privește lotul echipei noastre, nu putem spune cu siguranță despre niciun jucător că va rămâne 100% la Dinamo, mai ales dacă apar oferte pentru anumiți jucători. Florin Bejan, Raul Albentosa și Jonathan Morsay cu siguranță nu vor fi prezenți la reunirea echipei, dar au revenit și câțiva jucători împrumutați în sezonul trecut, pe care Uhrin va decide dacă îi va folosi sau nu.

Însă pregătirea trebuie să meargă mai departe și în acest sens echipa noastră va efectua un stagiu de pregătire în Turcia. Inițial au fost căutate locații în țară, la Bistrița, dar cei din club s-au reorientat pentru a găși condiții mai bune de antrenament. Astfel încât Dinamo va merge la Bolu, iar în luna iunie se va juca și un amical de lux, după cum a declarat Mario Nicolae:

„Se întâmplă și la noi lucruri pozitive. La Dinamo s-a pus puțin accent pe infrastructură, pe baza de la Săftica. Încercăm să aducem baza la un nivel european. Pe 27 iunie, la ora 18:00, vom juca un meci amical cu Galatasaray, la baza lor de la Florya. Tocmai am perfectat un cantonament în zona montană din Bolu.

Și cei de la Galatasaray se reunesc luni, vor începe preliminariile pentru cupele europene. Au acceptat propunerea mea. Ne-am bucurat foarte mult. Am vrut să îl facem și în martie, dar nu s-a putut. Noi încercăm!”, a spus Mario Nicolae la emisiunea „Fotbal Club”, de pe DigiSport.

loading...

Faci un comentariu sau dai un răspuns?