Acasă Editorial Scrisoare deschisa catre jucatori

Scrisoare deschisa catre jucatori

0
Scrisoare deschisa catre jucatori

Va scriu astazi cu inima (inca) plina de speranta, dar si cu o doza de critici constructive.

In ciuda seriei de infrangeri recente care ne-au testat rabdarea si loialitatea, vrem sa va reamintim ca suntem aici pentru voi si credem in potentialul vostru.

Sa incepem cu sustinerea noastra neconditionata. Am sustinut si am purtat culorile clubului cu mandrie in cele mai bune, dar si in cele mai dificile momente. Au fost victorii uimitoare care ne-au facut sa ne simtim in al noualea cer si suntem recunoscatori pentru acele momente de bucurie pe care le-ati adus vietilor noastre. Chiar si dupa infrangerile din ultima vreme, nu am renuntat la voi, pentru ca suntem o familie, si familia ramane alaturi in vremuri bune si rele.

Cu toate acestea, nu putem ignora faptul ca traversam o perioada dificila. Rezultatele negative ne ingrijoreaza si ne frustreaza. Faptul ca suntem in partea de jos a clasamentului nu este ceea ce ne dorim pentru Dinamo. Stim ca puteti mai mult si noi meritam mai mult.

Asa ca, cu toata dragostea si sprijinul nostru, vrem sa va provocam sa depasiti obstacolele care va stau in cale. Fiecare jucator din echipa noastra are potentialul de a face diferenta pe teren. Sa joci pentru Dinamo Bucuresti nu este doar o onoare, ci si o responsabilitate. Trebuie sa va amintiti de aceasta responsabilitate in fiecare zi de antrenament si in fiecare meci.

Solicitam mai multa pasiune, mai multa determinare si mai multa disciplina pe teren. Vrem sa va vedem luptand pentru fiecare minge, alergand pe tot terenul si aratand ca sunteti mandri sa purtati tricoul si culorile clubului nostru. Luptati nu doar pentru voi insiva, ci si pentru noi, fanii.

Stim ca puteti face acest lucru. V-ati demonstrat calitatile si abilitatile in trecut, iar acum este momentul sa va reamintiti si sa le valorificati din nou. Aveti potentialul de a reveni in topul clasamentului, dar acest lucru depinde in mare masura de voi.

Inchei aici aceasta scrisoare deschisa cu un indemn la unitate. Suntem o echipa, atat pe teren, cat si in afara lui. Fanii, jucatorii, antrenorii si conducerea trebuie sa lucreze impreuna pentru a construi un viitor pentru Dinamo. Vrem sa ne mandrim din nou cu echipa noastra si sa sarbatorim victoriile impreuna.

Hai Dinamo!

 

loading...