Scrisoare deschisa adresata CCA

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo este cea mai dezavantajata echipa de arbitraj in startul de sezon.

Prin noul director general, Dinamo a trimis o scrisoare deschisa catre Comisia Centrala a Arbitrilor, in care se atrage atentia asupra numarului mare de erori comis impotriva echipei:

“Scrisoare catre Comisia Centrala a Arbitrilor

Bucuresti, 16 octombrie 2020. Clubul Dinamo Bucuresti a transmis o scrisoare catre Comisia Centrala a Arbitrilor (CCA) dupa erorile de arbitraj indreptate impotriva echipei noastre in primele sase etape ale acestei editii de campionat.
Iata, mai jos, scrisoarea semnata de directorul general Alex Couto Lago (foto):

“Prin intermediul acestei scrisori, ne adresam dumneavoastra cu intentia de a va aduce la cunostinta nemultumirea noastra fata de erorile repetate de arbitraj indreptate impotriva echipei Dinamo Bucuresti de la inceputul acestui sezon competitional, punctul culminant fiind meciul disputat cu FCSB, etapa trecuta, pe Arena Nationala.

Clubul Dinamo Bucuresti apara si va apara intotdeauna corectitudinea in fotbalul romanesc, precum si imaginea Comisiei Centrale a Arbitrilor in dauna tuturor suspiciunilor reflectate in fata opiniei publice.

Fotbalul european a atins un nivel ridicat de rigoare in aplicarea regulilor de joc si devenit un produs apreciat in intreaga lume.

Fotbalul romanesc trebuie sa urce in acel tren in care legitimitatea competitiei trece direct prin credibilitatea fara fisuri a echipei de arbitri.

Ca reprezentanti ai conducerii executive a clubului, dorim sa transmitem pe aceasta cale ingrijorarea noastra fata de aceste erori grave de arbitraj.

Sperand ca viitorul va da o competitie curata si deschisa pentru toate cluburile participante, va adresam salutarile noastre cordiale.” se arata in comunicatul clubului .

loading...

Lasă un răspuns