AcasăStiri DinamoSchimbare neașteptată după meciul de astăzi!

Schimbare neașteptată după meciul de astăzi!

Una dintre echipele care se află în luptă directă cu Dinamo, a luat o decizie majoră după meciul de astăzi.

Politehnica Iași a pierdut atazi împotriva celor de la Botoșani, după ce ieșenii reușiseră deschiderea scorului. Rezultatul i-a fost fatal antrenorului Leo Grovazu, conducerea celor de la Iași anunțând rezilierea contractului antrenorului principal.

În această seară, conducătorii clubului nostru și antrenorul Leo Grozavu au hotărât, de comun acord, după o ședință, încheierea mandatului tehnicianului la cârma echipei noastre, este anunțul de pe pagina de Facebook a celor de la Iași.

Ploitehnica Iași se află pe locul 7 în play-out, dar poate fi depășită de echipa noastră daca luni alb-roșii vor obține victoria.

Meciul cu Petrolul va fi greu, orice duel din play-out va fi greu, Petrolul este o echipă stabilă, au calitate ofensivă, pot crea pericol pe tranziție, știm cum trebuie să jucăm și trebuie să fim la un nivel înalt luni seară pentru a câștiga.

Pentru mine e important că toți jucătorii sunt pregătiți, am avut 27 de jucători la antrenament, e important, echipa e motivată, așteptăm meciul cu interes și sper că toți jucătorii să fie la nivelul așteptat.

Am auzit că vor veni copiii la stadion, de aceea trebuie să fim motivați suplimentar, să venim cu energie. A fost presiune încă de când am venit, toate meciurile sunt importante, în aceste 8 meciuri va fi presiune pe noi, trebuie să acceptăm asta, să fim stabili mental, să înțelegem ce cer de la ei. La finalul sezonului, când vom trage linie, pregătirea fizică, tehnică, toate vor conta în rezultatul final.”, a transmis Kopic la conferința de presă.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare