Schimbare la baschet: Un antrenor de top pentru Dinamo!

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Echipa de baschet are un parcurs dezamăgitor în campionat și conducerea clubului a luat o decizie grea în această perioadă.

După înfrângerea dureroasă de la Constanța cu Athletic, scor 64-55, Dinamo a decis schimbarea antrenorului Hristu Sapera, care a venit la Dinamo la jumătatea sezonului trecut, în locul antrenorului cipriot Constantinides. În locul lui Sapera a venit Dan Fleșeriu, cel care a ocupat până de curând postul de antrenor la BCU Sibiu, o prezență constantă în Final Four-ul din Campionat și Cupa României, un antrenor extrem de respectat în Liga Națională.

Anunțul a fost făcut pe pagina oficială de facebook a clubului:

,,Antrenor nou la echipa noastră de baschet. Bine ai venit, Dan Fleșeriu! Dan Fleșeriu este noul antrenor principal al echipei de baschet angrenată în Liga Națională de Baschet Masculin! Acesta preia echipa înainte de ultimul meci rămas de disputat în turul campionatului (cu excepția celui amânat contra CSA Steaua).

Dan a fost cel mai recent la cârma echipei BC CSU Sibiu și a antrenat în trecut atât CSM Târgoviște, cât și CSM Satu Mare. Dorim să-i urăm bun venit și mult succes alături de Dinamo!
Totodată vrem pe această cale să-i mulțumim pentru colaborare lui Hristu Șapera pentru atitudinea profesională de care a dat dovadă și să-i urăm mult succes în continuare” a fost mesajul CS Dinamo.

Pe banca Sibiului, Dan Fleșeriu a obținut 155 de victorii și 109 înfrângeri

Dan Fleșeriu a câștigat Cupa României în sezonul 2018/2019

Rezultatele în ultimii ani la baschet nu au fost cele dorite, mai ales după întreruperea parteneriatului cu Știința București, să sperăm că odată cu venirea lui Dan Fleșeriu, să avem parte de continuitate și Dinamo, care este cea mai titrată echipă din baschetul românesc, să redevină o forță a campionatului

Fleseriu

loading...

Lasă un răspuns