Schimbare de antrenor la adversara din runda urmatoare

Stiri Liga I

Scris de:

Desi toata lumea asteapta schimbarea de antrenor la CFR, Astra a surprins astazi pe toata lumea.

Conform Digisport, oficialii fostei campioane a Romaniei, Astra Giurgiu, au decis sa faca o schimbare majora la nivelul bancii tehnice, care a surprins intreaga lume a fotbalului romanesc!

Astfel, Marius Maldarasanu a fost inlocuit cu Gheorghe Multescu (66 de ani) in functia de antrenor principal! Asta in conditiile in care Astra este neinvinsa in acest campionat, are doua victorii si cinci remize si se afla la doua puncte distanta de liderul FCSB. Lui Maldarasanu se pare ca i-a fost fatal egalul cu cei de la Voluntari, echipa cu cea mai slaba aparare din campionat.

Antrenorul Gheorghe Multescu va ocupa functia de antrenor principal al echipei noastre, conducerea echipei validand numirea sa astazi. Multescu, 66 de ani, revine pe banca echipei noastre, unde a activat si in play-off-ul sezonului trecut. Acesta va redebuta chiar impotriva echipei unde s-a consacrat, Dinamo, intr-un meci programat in runda a 8-a a Ligii 1 peste doua saptamani!

Clubul Astra ii multumeste pe aceasta cale pentru munca depusa antrenorului Marius Maldarasanu, caruia i s-a oferit postul de secund, propunere refuzata de acesta.

Mult succes, Gheorghe Multescu!”, se arata in comunicatul postat pe site-ul clubului.

Revenirea lui Multescu la Astra surprinde si din cauza faptului ca in luna mai a acestui an, dupa un mandat extrem de scurt inceput in aprilie, nu i s-a mai prelungit contractul, fiind complet ignorat de catre cei din conducere.

Astfel, Multescu va bifa al patrulea mandat la Giurgiu, dupa cele din 2001-2002, 2012 si aprilie-mai 2018.

loading...

Lasă un răspuns