AcasăStiri DinamoSchimbare de antrenor în Superliga

Schimbare de antrenor în Superliga

Petrolul Ploiești s-a despărțit de Florin Pîrvu, antrenorul ploieștenilor de mai bine de un an.

Seria proastă din campionat, 4 înfrângeri consecutive, și ratarea play-off-ului, deși ploieștenii au fost la un moment dat pe locul 6, au făcut ca aventura tânărului antrenor la Petrolul să se încheie după aproape 13 luni.

În cele două meciuri din sezonul regular între Dinamo și Petrolul, cel de pe Arc s-a încheiat la egalitate, iar la Ploiești au învins gazdele. Cele două formații se vor reîntâlni la începutul play-out-ului.  În total, Florin Pîrvu i-a condus pe „lupi” în 48 de partide oficiale – 45 în Superliga și 3 în Cupa României. Pîrvu a înregistrat 16 victorii, 16 rezultate de egalitate și 16 înfrângeri.

Încă nu se știe cine-i va lua locul lui Pîrvu. „Componența viitorului staff tehnic al echipei noastre va fi comunicată în perioada următoare, imediat ce aceasta va fi definitivată”, au transmis oficialii de la Petrolul.

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare