AcasăEditorialSăptămâna în care va fi omagiat ,,Unicul Căpitan''

Săptămâna în care va fi omagiat ,,Unicul Căpitan”

Luna octombrie este luna în care ne aducem aminte de Unicul Căpitan, Cătălin Hîldan.

Clubul Dinamo a transmis faptul că va fi onorată memoria Unicului Căpitan pe tot parcursul săptămânii, urmând să fie un moment special și la meciul de duminică seară, cu CFR. Totodată, PCH cu siguranță va realiza ceva special pentru a fi onorat așa cum se cuvine, cel care dă numele Peluzei:

,,OCTOMBRIE NEGRU
Intrarea în luna octombrie ne aduce, din nou, aproape de data de 5, atunci când Cătălin Hîldan ne-a părăsit, urcând printre îngeri, precum a fost reprezentat și într-una din cele mai frumoase scenografii din istoria fotbalului de către Peluza care îi poartă numele.
Cătălin a devenit mai mult decât un simbol pentru Dinamo. Atemporal, numele Hîldan aduce împreună generații diferite și a devenit bastion pentru tot ce înseamnă clubul alb-roșu.

”Unicul Căpitan” nu reprezintă doar un statut al unui jucător de fotbal. Acesta reprezintă totul. Lacrimi, sudoare, sânge vărsat pe teren, bucurie, emoție, tristețe. Înseamnă momentele de fericire când ne dorim să ne amintim cu drag de Cătălin.
Înseamnă și momentele de cumpănă când spiritul care dăinuie în inimile noastre dinamoviste ne ajută să trecem mai bine peste orice înfruntă clubul nostru de suflet.
ÎNSEAMNĂ DINAMO.

Săptămâna aceasta, paginile oficiale Dinamo București vor oferi omagii ”Unicului Căpitan”, culminând cu partida de duminică seara, împotriva celor de la CFR Cluj, unde vom încununa perioada aceasta cu momente care să servească drept tribut lui Cătălin.
În zilele următoare, trei reprezentanți ai departamentului de Comunicare din cadrul clubului vor posta gândurile despre Hîldan pe paginile oficiale Dinamo București.”, a fost mesajul din partea clubului.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare